Music Master Chopin – chopinowske Guitar Hero

Opisywana przez nas niegdyś produkcja Frederic Resurrection of Music nie jest już jedyną mobilną grą poświęconą twórczości Fryderyka Chopina. Kilka dni temu polskie studio Bloober Team zamieściło bowiem w AppStore aplikację Music Master Chopin, czyli swego rodzaju Guitar Hero dla fanów muzyki klasycznej.

Osoby nieco bardziej interesujące się twórczością Chopina i wszystkim, co z nią związane, kojarzą już pewnie tytuł Music Master Chopin. Nic w tym dziwnego, gdyż gra ta była już od jakiegoś czasu dostępna na PC-ty, a dopiero teraz zadebiutowała na platformie mobilnej.

Warto jednak było na nią czekać. Jak podkreślają autorzy aplikacji, w smartfonowo-tabletowej wersji Music Master Chopin ulepszono oprawę graficzną, a także zmieniono sterowanie. To drugie, oczywiście, tak zostało stworzone, by bez najmniejszego problemu mogli z niego korzystać użytkownicy sprzętu z ekranem dotykowym.

W chopinowskiej grze studia Bloober Team gracz stoi przed takim samym zadaniem, co w popularnym Guitar Hero. Odpowiednie przyciski musi jednak naciskać – rzecz jasna – nie na gitarze, lecz fortepianie, co nikogo zbytnio nie powinno dziwić.

Do dyspozycji mamy trzy poziomy trudności. Warto też wspomnieć, że rozgrywa urozmaicona została o achievementy, których w sumie jest 50, a przynajmniej połowa z nich dość trudna do wykonania.

Przy tworzeniu Music Master Chopin największy nacisk kładziono na ścieżkę dźwiękową. Każdy jest w stanie odczuć to już po kilkunastu minutach grania. Bo o ile oprawa graficzna gry, czy sama rozgrywka w niej jakoś nie jest zbytnio pociągająca, to muzyka, jaką przygrywamy na wirtualnym fortepianie naprawdę robi pozytywne wrażenie.

Z AppStore pobrać można dwie wersje opisywanej aplikacji: Classic i Rock. Ta pierwsza – jak można się domyślić – zawiera pakiet utworów Chopina w wersji klasycznej, natomiast druga – stworzone na potrzeby gry rockowe interpretacje dzieł polskiego kompozytora z Żelazowej Woli.

Niestety, skutecznie od Music Master Chopin odstrasza cena. 4,99$ za jedną z dostępnych wersji wydaje nam się lekką przesadą. Jeżeli polityka cenowa twórców chopinowskiego Guitar Hero nie zmieni się, raczej nie sięgną po ten tytuł młodzi ludzie, a jedynie prawdziwi pasjonaci klasyki, którzy od czasu do czasu lubią w coś pograć na iPhonie czy iPadzie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button