Matura z matematyki już niedługo!

unnamedMatura zbliża się wielkimi krokami. Najpierw język polski, którego nie obawia się chyba nikt. Potem matematyka. Przedmiot znienawidzony przez miliony ludzi. Wielu obawia się właśnie tego przedmiotu i liczy na to, że zda. Na szczęście matura ułożona jest w taki sposób, że bardzo ciężko jej nie zdać. No chyba, że naprawdę ma się z nią ogromne kłopoty.

Tym razem trzy aplikacje, z których każda z nich pomóc nam ma w przygotowaniu się do matury. Wszystkie z nich nastawione są na jedno: rozwiązywanie zadań i testowanie naszych umiejętności. Jak więc wygląda to w praktyce?

Pierwsza testowana aplikacja to Fiszki Maturzysty. Fiszki zazwyczaj wykorzystuje się przy nauce języka, by powtórzyć i utrwalić sobie zestaw słówek. W tym przypadku będą to jednak zadania z matematyki. W wersji darmowej dostępne są dwa działy: liczby rzeczywiste oraz wyrażenia algebraiczne. W fiszkach jednej strony znajdziemy zadanie, a z drugiej jego rozwiązanie. Za pełen zestaw 1000 zadań trzeba niestety zapłacić. Mimo wszystko aplikacja jest stworzona w bardzo ciekawy sposób, no i oczywiście działa poprawnie. Pobierz.

Druga to Math Brain Extreme. To już jest raczej gra, która usprawni nasze dodawanie i wykonywanie operacji arytmetycznych. Po ekranie latają liczby, które musimy dodać. Im dalej, tym ciężej. Mamy 30 sekund na dodanie wszystkich. Dostępne są trzy poziomy trudności.Pobierz.

Ostatnia aplikacja to Matura z Matematyki. To również tylko zestaw ćwiczeń, które mogą pojawić się na maturze. Niestety tutaj nie mamy odpowiedzi, które mogłyby nam pomóc w zrozumieniu danego zadania. Mamy tylko źle i dobrze. Pobierz.

Wszystkie trzy aplikacje sprawdzają się doskonale w autobusie, czy gdziekolwiek indziej, gdzie mamy chwilę wolnego czasu, żeby powtórzyć sobie chociaż trochę materiału.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button