Rock Vale – buduj wioskę, zgarniał łupy i bądź na szczycie

Rock Vale to jak zapewne się już domyślacie, gra strategiczna, która posiada wszystkie elementy charakterystyczne dla swojego gatunku. Jako aplikacja mobilna jest wykonana bardzo ładnie, a początkowe zapasy ekskluzywnej waluty wystarczają na naprawdę długo. Jeżeli przepadacie za strategiami, koniecznie powinniście przetestować dzieło studia Joywinds.

W pierwszych chwilach przychodzi nam obejrzeć apel mieszkańców o pomoc. Wrogowie najeżdżają wioskę z każdej strony. Naszym pierwszym zadaniem jest wybudowanie baraków, które umożliwią ograniczenie inwazji do pewnego obszaru. Dalszą częścią zajmują się już nasi wyszkoleni podopieczni.

Jak to zwykle bywa w grach strategicznych, otrzymujemy zniszczoną bazę, którą musimy naprawić i unowocześnić. W tym celu kupujemy kopanie, różne obiekty wojskowe, by być zupełnie samowystarczalnym zespołem. Z czasem ulepszamy konstrukcje, by szybciej produkowały surowce, a także trenujemy ludność do walki z nieprzyjaciółmi.

Na ,,dzień dobry: dostajemy spory zapas kryształów, dzięki czemu możemy zbudować pokaźną i prężnie działającą wioskę. Później przychodzi pora na atak. Gramy w trybie online, więc idąc na wojnę, narażamy naszą wioskę na najście. Jeżeli pozostawimy odpowiednie budowle defensywne, powinniśmy wyjść na plus.

Walki na cudzych terytoriach zwykle przynoszą dużo łupów (złoto, piwo, kryształy), ale czasem może się okazać, że rywal jest silniejszy. Musimy więc przed podjęciem walki zdecydować o tym, czy opłaca nam się wyprawa.

W grze co jakiś czas możemy zdobywać bonusowe kruszce. Za wygrane bitwy również zdarzają się nagrody w postaci zakrytych skrzyń pełnych wartościowych gadżetów. Zamiast wydawać od razu wszystkie kryształy na przyspieszanie prac (np. trwające 2 minuty), lepiej je oszczędzić o pozostawić sobie na konkretne zakupy.

Aplikacja prezentuje się bardzo sympatycznie i chętnie do niej wrócę. Polecam fanom strategii ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button