Tom & Jerry Mouse Maze – daleko do zabawy

tomjerryKto nie pamięta kota Toma i myszy Jerry’ego? Ciężko jest znaleźć taką osobę, no chyba, że była ona odcięta od rzeczywistości czy cywilizacji. Jeszcze jakiś czas temu przedawano zestawy odcinków z przygodami naszych bohaterów na kasetach VHS. Premiera odbyła się ponad 70 lat temu! Animacja osiągnęła niesamowity ukces. Nawet dziś, jak widać, tworzy się gry z tymi bohaterami.

My wcielamy się w Jerry’ego, a więc w mysz. To zawsze ona była górą w walce z o wiele większym kotem. Naszym zadaniem jest być tym również i tym razem sprytniejszym. Musimy wykraść wszystkie kolorowe sery z poziomu. W tym samym czasie Tom biega i na nas poluje. Należy uważać na niego, bo nie mamy żadnej możliwości walki z nim. To samo jeśli chodzi o pułapki na myszy. Dotknięcie jej to pewna śmierć i koniec gry.

Gra wygląda naprawdę średnio. Tom i Jerry nie są kopiami swoich oryginałów. Są tylko podobni, nawet nie bardzo. Tutaj ogromny minus dla twórców, bo nie postarali się w ogóle. Można było zrobić to o wiele lepiej. Ogólnie grafika również nie powala na olana. Nie warto się nad nią więc skupiać.

Bardzo słabo natomiast rozwiązano sterowanie. Na samym dole mamy prostą klawiaturę z opcjami potwierdzania w menu. Pomysł ten sprawdzał się bardzo dobrze w produkcjach Kairosoftu. Tylko, że te drugie są prostymi grami, które nie wymagają zaawansowanego sterowania. Tutaj niestety czasem trzeba szybo decydować, więc takie sterowanie się nie sprawdza. Do tego strasznie wygląda.

Link do pobrania.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button