Lubimy Czytać – mobilny niezbędnik mola książkowego

Należysz do grona tzw. moli książkowych i szukasz kontaktu z ludźmi o podobnych zainteresowaniach? A może przeczytałeś właśnie ciekawą publikację i nie masz pojęcia, po jaką pozycję powinieneś sięgnąć tym razem? Nieważne, czy odpowiedziałeś na oba te pytania twierdząco, czy tylko na jedno – z całą pewnością aplikacja „Lubimy Czytać” jest dla Ciebie.

„Lubimy Czytać” to program społecznościowy, który bez dwóch zdań znaleźć się powinien na smartfonie każdego miłośnika książek. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że umożliwia kontakt z innymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach, a także pozwala nam odkrywać godne uwagi pozycje książkowe mniej lub bardziej znanych autorów.

Opisywana aplikacja pozwala nam wyszukiwać książki na kilka sposób. Ten tradycyjny polega po prostu na wpisaniu w odpowiednim miejscu tytułu, nazwiska autora czy numeru ISBN. Do dyspozycji oddano także dwie niestandardowe metody wyszukiwania: jedna polega na zeskanowaniu kodu kreskowego książki, a druga – pokazuje nam informacje o danej pozycji po tym jak zrobimy zdjęcie okładki wybranego dzieła.

W programie możemy uzyskać wiele cennych informacji na temat książek. Poza samą fabułą i ogólną oceną użytkowników, istnieje możliwość zapoznania się z opiniami internautów. Patrząc na konkretne recenzje i dysponując danymi o ich autorze (w profilu znajdują się informacje na temat tego, jakie książki dana osoba przeczytała i na ile je oceniła) można w bardzo łatwy sposób znaleźć publikację, która prawdopodobnie przypadnie nam do gustu.

Posiadając konto w serwisie LubimyCzytać, możemy skorzystać w aplikacji mobilnej z jeszcze wielu innych ciekawych opcji. Poza tzw. Gustoteką, gdzie możemy poznawać ludzi o podobnych gustach czytelniczych, program oferuje także swoim użytkownikom możliwość tworzenia wirtualnej biblioteczki, a także śledzenia tego, co czytają obecnie znajomi.

Warto na koniec wspomnieć, że program z tego wpisu posiada także wbudowaną porównywarkę cen, dzięki czemu można zdecydować, w jakiej księgarni najbardziej opłaca się zakupić konkretne dzieło literackie. Przy niektórych pozycjach udostępniona jest również funkcja pozwalająca na zapoznanie z fragmentem danej książki.

LubimyCzytać znajdziecie w Google Play i AppStore. Bezpłatna wersja programu zawiera reklamy i posiada ograniczenia co do wyszukiwania książek nowoczesnymi metodami.

Ocena AppsBlog.pl: 4/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button