Konferencja Apple – co nowego na jabłuszka?

O godzinie 19 polskiego czasu rozpoczęła się konferencja firmy Apple. Nie zdążyliśmy otrząsnąć się jeszcze po niedawno przedstawionych iPhone’ach i zegarkach, a już musimy na nowo przygotować się na szok. Tym razem przyszła pora na iPad’y. Standardowo, jak przystało na jabłuszkową konferencję, pierwszy głos zabrał Tim Cook, który ogłosił, że iPhone 6 stał się najlepszych smartfonem na ziemi. Podobno urządzenie pobiło wszelkie rekordy i rozeszło się jak świeże bułeczki tuż po premierze.

Zrzut-ekranu-2014-10-16-o-19.04.14-650x356

Rozpoczęto od informacji na temat Apple Pay. Pochwalono się, że już 500 nowych banków podjęło współpracę ze znaną marką. Do tej pory system jednak nie wystartował, jednak … dowiedzieliśmy się, że już od poniedziałku będzie pełnoprawnie współpracował ze sprzętami Apple.

Polacy nie będą prawdopodobnie zbyt szczęśliwi, bo najnowszy system płatności niestety ominął nasz kraj. Póki co dostępny jest tylko i wyłącznie w USA. Pozostaje nam więc grzecznie czekać na uruchomienie tej opcji.

Zrzut-ekranu-2014-10-16-o-19.09.26-650x406

Po przypomnieniu kilku najważniejszych kwestii w tematyce Apple Watch i dopowiedzeniu, że sprzęt trafi do salonów w 2015 roku, przyszła pora na kilka słów o iOS 8.1 oraz Yosemite. OS X 10.10 Yosemite zostanie udostępniony już dzisiaj na Maki, natomiast iOS 8.1 w poniedziałek na pozostałe sprzęty.

W końcu usłyszeliśmy magiczne słowo ,,iPad”. Przyszła pora na porównanie iPadów do komputerów. Przewaga iPad’a nad PC jest ogromna, czego dowodem jest poniższa tabela.

Zrzut-ekranu-2014-10-16-o-19.39.30

Oto i on (a raczej one) – piękne, cieńsze niż ołówek, doskonałe pod każdym względem … iPad’y Air 2. Kolorystyka urządzenia nie jest zaskoczeniem – złoto to barwa, na jaką według Apple zasługuje ich najnowsze dzieło.

iPad Air 2 to najcieńszy tablet na świecie. Jest delikatniejszy od swojego poprzednika aż o 18%. Procesor użyty w produkcie to A8X. Aparat natomiast ma 8 Mpx (megapiksele) i nagrywa w jakości 1080p HD. Ku wielkiemu zaskoczeniu widzów – iPad Air 2 nie posiada flash’a. Dodano natomiast WiFi MIMO i internet LTE do 150 MBps. Jak można się było spodziewać, urządzenie posiada także czytnik linii papilarnych (touch ID).

Zrzut-ekranu-2014-10-16-o-19.41.29-650x415

Nowy tablet posiada wbudowaną aplikację do obróbki zdjęć porównywaną przez wielu z Photoshopem. Jest to jednak kolejna apka, jakich tysiące w jabłuszkowym sklepie. Trzeba przyznać, że tym razem twórcy nie zaskoczyli swoją szeroko rozumianą innowacyjnością. Poza kilkoma dość przewidywalnymi informacjami, nie dowiedzieliśmy się niczego, czego albo już nam nie powiedziano, albo nie przewidywaliśmy.

Poprzednie generacje tabletów zostaną przecenione o kilkadziesiąt dolarów, co dla wielu będzie okazją na zapoznanie się z produktami Apple.

Zrzut-ekranu-2014-10-16-o-20.03.22-650x408

Dalsza część konferencji stała pod hasłem ,,iMac„. Tym razem użytkownicy jabłuszkowych komputerów będą mogli cieszyć się Retiną w rozdzielczości 5K. To jednak pozostawimy specjalistom od ,,ciężkiego sprzętu”.

Podsumowując – już wkrótce na rynku pojawią się nowe tablety o nazwie iPad Air 2. Będą w kolorze złotym i zachwycą nas (mam nadzieję) dobrym aparatem (chociaż bez flash’a), oraz nowoczesnym oprogramowaniem.

Ceny poprzednich modeli wcale nie są niskie (mimo przecen). Co jest wart tablet mający około 2 lat? Z doświadczenia wiem, że niewiele. Trzymajcie się i podzielcie się swoimi odczuciami po konferencji.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button