Koło Fortuny – gra inspirowana starym, dobrym teleturniejem

Część z Was prawdopodobnie pamięta teleturniej, w którym na pierwszy plan wysuwała się wielka, kolorowa tarcza. To właśnie było Koło Fortuny. W dobie rozwiniętych technologii, jesteśmy w stanie na ekranie własnego smartfona zagrać w jedną z najpopularniejszych gier logicznych.

Czy znając tylko kilka liter z całego wyrazu, bądź zwrotu, będziecie w stanie odgadnąć hasło w danej kategorii tematycznej? Sprawdźcie się w produkcji studia Betis.

Do wyboru mamy dwa tryby gry: klasyczny (nie jesteśmy ograniczeni upływającymi minutami), oraz wyścig z czasem, gdzie musimy się zmieścić w określonych ramach. Na tarczy widnieją różnego rodzaju wartości. Są to punkty, które możemy wygrać za odgadnięcie hasła w danej kategorii (na przykład dom, muzyka itp.). Jak widzicie, istnieje również możliwość zabawy dla dwóch graczy.

Wybór spółgłoski w grze, poprzedzony jest wylosowaniem wartości punktowej na planszy. Dotykając ekranu, kręcimy specjalną tarczą. W przypadku wyścigu z czasem, najmniej optymistyczną ,,wygraną” jest -1 minuta, oraz bankrut.

Autorzy zawarli w swojej produkcji 12 kategorii tematycznych. Jeżeli nie mamy ochoty odpowiadać na pytania z którejś z nich, możemy w ustawieniach oznaczyć ją, jako niedostępną. Zasadniczo istnieje szansa na zdecydowanie się na tylko jedną opcję i szlifowanie swojej wiedzy z jednego tematu.

Po wybraniu odpowiedniej ilości liter (dowolnie przez nas wybranych), należy wygenerować hasło. W moim przypadku w  kategorii ,,dom” odpowiedzią była półka na książki. Musiałam sporo się natrudzić, by dość w końcu do tego hasła. Jeżeli wpadniemy już na prawidłową odpowiedź, wystarczy nacisnąć ikonkę ,,odgaduję hasło” i wpisać brakujące litery. Jeżeli nam się uda, wygrywamy. Jeżeli nie, ponosimy klęskę.

Pobierz grę za darmo w Windows Marketplace.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button