Kody – ciekawa aplikacja przygotowana przez Allegro

Wydawać by się mogło, że grupa Allegro zamieściła w ofercie Google Play już wszystko, co tylko mogła. Na początku kwietnia w sklepie internetowym dla użytkowników Androida pojawiła się jednak kolejna aplikacja stworzona przez najbardziej znany portal aukcyjny w naszym kraju. Program „Kody” to świetnie połączenie porównywarki cen ze skanerem kodów i…serwisem społecznościowym, o którym postaramy się napisać Wam nieco więcej właśnie w tym wpisie.

Zasada działania opisywanego w tym wpisie programu jest bardzo prosta. Po uruchomieniu „Kodów” mamy możliwość ze skanowania wybranego przez nas kodu kreskowego (bądź kodu QR), a następnie sprawdzenie ceny danego produktu nie tylko w serwisie Allegro, lecz także w innych sklepach zarejestrowanych w portalu Ceneo.pl. Musicie przyznać, że pomysł bardzo dobry, szczególnie dla osoby, która chce dokonać zakupów możliwie jak najtaniej (pewnie już niejeden z naszych Czytelników przekonał się, że różnice cen w kilku sklepach jest czasem diametralna).

Jak wspomnieliśmy we wstępie, aplikacja „Kody” posiada w sobie również dość ciekawe elementy społecznościowe, dzięki którym korzystanie z programu jest nie tylko użyteczne, lecz także pozwala miło spędzić wolny czas.

Na czym polega owa funkcja społecznościowa w nowym programie mobilnym od Allegro? Otóż za każde zeskanowanie kodu otrzymuje się jeden punkt. Zdecydowanie więcej „oczek” można natomiast zebrać, gdy doda się do bazy produkt, którego jeszcze nie ma.

A co takiego dają punkty? W tym wypadku sprawa jest prosta. Allegro postanowiło stworzyć kilka rang, takich jak „Mistrz Skanu” czy „Informator”, które można otrzymać za konkretną ilość wykonanych przez nas, na przykład, skanów. Wprawdzie za znalezienie się w jednym z gron użytkowników nie daje nam nic, lecz i tak uważamy, że pomysł nagradzania użytkowników punktami dodaje dodatkowego smaczku do aplikacji, która mogłoby się wydawać jest tylko i wyłącznie użyteczna.

„Kody” można pobrać za darmo z Google Play. Jeżeli więc należysz do osób, które nie lubią przepłacać – program od Allegro to dla Ciebie  absolutny „must have”.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button