Kalorie – dobry kalkulator na czas odchudzania

1563b138-ea49-453b-b6e6-fd29fd9a49ceLiczenie kalorii to rzecz jak najbardziej dobra dla naszego ciała i zdrowia jednak czasem szukanie informacji na ten temat może być bardzo nużące i męczące. Ta aplikacja jest dla wszystkich, którzy lubią proste i łatwe rozwiązania.

Kamil Skura stworzył do tej pory tylko jeden aczkolwiek bardzo przydatny dodatek na Windows’a Phone. Są to właśnie wspomniane „Kalorie”, które znalazły uznanie, wśród wielu ludzi dbających o swoje linie.

Cała aplikacja łączy w sobie trzy elementy związane z naszą wagą jak i liczeniem kalorii. Pierwszą część stanowi lista, bardzo obszerna lista produktów wraz z przypisanymi im kaloriami. Znajdziemy tu praktycznie wszystko. Jedzenie zostało pogrupowanena trzynaście kategorii. Nie musimy się martwić, że nie znajdziemy danej odmiany sera czy makaronu. Uprzedzam, że jest to bardzo długa lista, która zaspokoi oczekiwania nawet największych smakoszy. Niestety, szukanie w niej jednej rzeczy może się okazać długą wędrówką pośród setek produktów.

Kolejna część to Kalkulator Spalania Kalorii. Służy on do obliczania ile kalorii spalimy podczas wykonywania odpowiedniego rodzaju ćwiczeń. Musimy jedynie uzupełnić jaką mamy wagę i podać czas ćwiczeń. Oczywiście nieco niżej jest podana lista, z której musimy wybrać jeden wysiłek sportowy, które się podjęliśmy. Kiedy wszystko jest już dobrze wybrane, kalkulator wylicza nam wartość spalonych kalorii.

Ostatnia możliwa do wyboru droga to Całkowita Przemiana Materii. Podaje nam ona wartość zapotrzebowania naszego organizmu na kalorie. Potrzebne dane do obliczeń to : waga, wzrost, wiek określenie czy nasza sprawność fizyczna jest :duża, średnia bądź małą i oczywiście wybranie płci.

Aplikacja jest przydatna dla maniaków kalorycznych, którzy się albo odchudzają albo fanatycznie dbają o swoją sylwetkę. Dla przeciętnego człowieka jest to dobry dla sprawdzenia dodatek jednak na dłuższą metę po prostu nieużyteczny.

Ocena końcowa : -7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Zakłady bukmacherskie

Back to top button