Kaboom – gra umożliwiająca sprawdzenie matematycznej wiedzy

Ja rozumiem, że większość z Was omija matematyczne aplikacje szerokim łukiem. Również zaliczam się do tej grupy. W związku z wykonywaną pracą, nie mogę czasem odmówić przetestowania produkcji, która jest naszpikowana matmą. Na szczęście autorzy Kaboom są litościwi dla swoich użytkowników :)

W grze będziemy mieć okazję na sprawdzenie swojej wiedzy matematycznej. Zadania są pochowane w rakiety spadające z nieba. Na każdej z nich są wypisane zadania. Naszym celem jest szybkie określenie wyniku, zanim obiekt spadnie na ziemię.

Jak widzicie wyżej, w tle można spotkać znane obiekty, które znamy z całego świata. Początkowo rakiety będą spadać dość rzadko, umożliwiając nam namyślenie się nad wynikiem. Z czasem intensywność lotów zacznie się zwiększać, a tym samym nasza reakcja przyspieszać.

W produkcji od Ascenso Telecom Solutions znajdziemy zarówno dodawanie, odejmowanie, mnożenie, jak i dzielenie. O ile z dodawaniem i odejmowaniem szło mi całkiem nieźle, o tyle na mnożeniu kompletnie poległam. Pomijam fakt działania pod presją czasu. Nienawidzę matmy do tego stopnia, że jak nie muszę, to się do niej nie dotykam.

Jak widzicie na dole ekranu, macie szansę na użycie power-upów. Aby je wykupić, należy najpierw trochę pograć i pozbierać złote monety. Za zebrane pieniądze można uruchomić zamrażanie, które sprawi, że czas się zatrzyma, dając nam szansę na trochę dłuższe zastanowienie się nad odpowiedzią.

Aplikacja jest moim zdaniem świetną propozycją dla dzieci, które aktualnie przechodzą przez dramatyczne chwile nauki mnożenia ;) Nauka poprzez zabawę jest bardzo pomocna w przypadku dość opornych dzieciaków. Dzielenie się swoimi wynikami ze znajomymi będzie dodatkową zachętą.

Pobierz grę za darmo w Windows Store.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button