iPolak – podróżuj bezpiecznie!

Zdarza Wam się jeździć po świecie? Lubicie, bądź musicie podróżować? Jeżeli tak, koniecznie powinniście zapoznać się z ofertą Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Dlaczego? Dzięki aplikacji iPolak dowiecie się o obowiązujących przepisach, o ewentualnych zagrożeniach i obyczajach.

wwrw

Niektórym może się wydawać, że tego typu aplikacje są kompletnie bezsensowne. Niesłusznie. W obecnych czasach w każdym miejscu na świecie czyhają jakieś niebezpieczeństwa. By się przed nimi ustrzec, warto mieć pod ręką narzędzie, które nie tylko poinformuje o ewentualnych problemach, ale również da znać o obyczajach, kulturz i dogodnych sposobach podróżowania.

Głównymi elementami aplikacji są zakładki znajdujące się na dolnym pasku, oraz w głównym menu. Przede wszystkim w iPolak znajdziemy listę krajów, dane placówek zagranicznych, mapy z zaznaczonymi konsulatami, opcję ,,SOS”, czyli telefon dyżurny do najbliższego urzędu, porady dotyczące wiz, przepisów, bezpieczeństwa, oraz ostrzeżenia.

efewew

Ostrzeżenia to jedna z tych funkcji, przy których chciałabym zatrzymać się na dłużej. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Grecji, aplikacja poda informacje dla osób planujących podróż. Nie zabraknie w niej danych dotyczących bankomatów, możliwości wypłacania pieniędzy oraz wielu innych.

Podział ostrzeń na skale umożliwia sprawdzenie bezpieczeństwa w kraju do którego planujemy się wybrać. Im ciemniejszy kolor, tym ważniejsza informacja. Jeżeli spotkamy się z czerwonym tłem, szybko powinniśmy zapoznać się z komunikatem. Z pewnością dostarczy nam istotnych treści, które być może uchronią nas przez nieprzyjemnościami.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button