Headball World Championship 2014 – główkuj piłką jak zawodowiec

Piłkarskie mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Podobno na najważniejszą sportową imprezę tego roku lepiej od organizatorów przygotowani są… kibice. Choć nie chce mi się za bardzo w to wierzyć, na razie wstrzymam się z oceną pracy Brazylijczyków. Wam radzę to samo, a w chwilach, gdy będziecie chcieli poczuć chociaż w niewielki sposób klimat mundialu, zachęcam do zagrania w pikselową apkę o nazwie Headball World Championship 2014.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, w Headball World Championship 2014 nie przychodzi nam kierować poczynaniami reprezentantów danego kraju w kilkuminutowych meczach, a nasze zadanie skupia się tylko i wyłącznie na… odbijaniu główką futbolówki. I choć nie mamy okazji strzelać bramek czy też popisywać się znakomitymi paradami bramkarskimi, zabawa – o dziwo – potrafi przypaść do gustu.

Bez względu na to czy decydujemy się uruchomić Headball World Championship 2014 na przerwie w szkole, czy podczas jazdy samochodem (oczywiście w roli pasażera!) zawsze nową rozgrywkę rozpoczynamy po to, by pobić indywidualny rekord punktowy. W jaki sposób naliczane są „oczka” na naszych kontach? To proste. Jedno skuteczne odbicie piłki to jeden punkt.

Żeby nie było tak prosto, wraz z ilością prawidłowych czynności na boisku wzrasta liczba występujących na ekranie zawodników. Jak się pewnie domyślacie, grono pikselowych ludzików bardzo skutecznie utrudnia wykonanie zadania, bowiem wymaga od nas ciągłego skupienia, a do tego nie pozwala nam przewidzieć, w którą stronę tym razem poleci piłka.

Autorzy opisywanej produkcji nie dali nam możliwości wyboru wirtualnego zawodnika. Reprezentanci konkretnych krajów pojawią się na placu gry losowo. Nie jest to – moim zdaniem – najlepsze rozwiązanie. Nie obraziłbym się, gdybym miał wybór i mógł decydować o tym, czy chcę odbijać futbolówkę Hiszpanami, Włochami, czy też Kameruńczykami.

Mimo że w Headball World Championship 2014 kierujemy jedynie głowami głównych bohaterów, system sterowania jest bardzo trudny do wyczucia. Myślałem, że nie będzie mi sprawiało problemów dotykanie palcem ekranu w odpowiednich momentach. Tymczasem przez pierwszy kwadrans spędzony z grą uczyłem się jak prawidłowo odbijać piłkę. Dopiero później przyszła pora na śrubowanie rekordów.

Bardzo lubię pikselowe aplikacje, dlatego też pod względem wizualnym dzieło Mgaia Studio zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Z dźwiękami – według mnie – już tak rewelacyjnie nie jest, ale fajnie, że w ogóle jakiekolwiek występują.

Pobierz Headball World Championship 2014 za darmo w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button