Stoked X – ciachu, machu i po wstrętnym robaku

Stoked X to zabawna gra logiczna, w której głównymi bohaterami są kolorowe robaczki. Naszym zadaniem jest wyczyszczenie planszy w taki sposób, by żuczki same siebie wykończyły nawzajem. Jak to zrobić? Czytajcie poniżej :)

rob

Na zdjęciu powyżej, widać słodkie, trochę przestraszone robaczki, z jakimi przyjdzie nam pracować. Można sobie wyobrazić, że czerwony to okaz dorosły, żółty – dojrzewający, a zielony to jeszcze maluch. O ile czerwonemu do ,,pęknięcia” wystarczy jedno pacnięcie, o tyle w przypadku żółtego potrzeba dwóch, a zielonego – trzech.

Każdy z robaków po śmierci wytwarza kropelki. Zostają one wystrzelone w kształcie krzyża. Jedna leci w prawo, druga w lewo, trzecia w górę, a czwarta w dół. Krople działają analogicznie do uderzania palcem w ekran.

Naszym głównym zadaniem jest pozbycie się intruzów w jak najmniejszej ilości ruchów. Możliwe kliknięcia widoczne są na górnym pasku z prawej strony. Może zdarzyć się tak (i z pewnością wielokrotnie tak będzie), że jednym pacnięciem, uda nam się rozpocząć reakcję łańcuchową, której konsekwencją będzie zlikwidowanie wszystkich obiektów na ekranie.

rob2

Autorzy dla swoich graczy przygotowali ponad 780 leveli, podzielonych na epizody. Zakładam, że przez pierwszych 15 powinniście przejść bez większych trudności. Może się zrobić problem, gdy dobrniecie do wyjątkowo skomplikowanych układanek, w których jeden fałszywy ruch zaprzepaści szansę na awans.

Produkcja, której autorem jest Pavel Golubev mnie bardzo przypadła do gustu. Nie jest to jakaś wyjątkowa innowacja, gdyż tego typu gier widziałam minimum 3 w iOS-owskim sklepie. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest fajny, a wykonanie bardzo solidne. Polecam fanom łamigłówek ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button