Granny Smith – zapamiętaj: babcia złodziejowi nie odpuści!

Nowoczesna babcia to taka, która chora i kulejąca jest tylko u lekarza bądź w autobusie. Gdy jednak ktoś postanawia ją okraść, pokazuje, co tak naprawdę potrafi. Świetnym przykładem takiej „zdrowo-chorej” babuni bez wątpienia jest  główna bohaterka gry Granny Smith, którą niedawno w Google Play opublikowało znane i cenione studio Mediocre.

Główną bohaterką gry Granny Smith jest siwa pani chodząca o lasce. Pewnego dnia babcia nazwiskiem Smith zostaje okradziona. Nie zabrano jej jednak emerytury, lecz jej ukochane jabłka. Oczywiście, złodziej myślał, że kradzież ujdzie mu płazem. Tym razem jednak się pomylił, gdyż emerytka okazuje się być w pełni sprawna, a do tego potrafi świetnie jeździć na rolkach, z których opanowaniem ma przecież problem niejeden młodzieniaszek.

Zadaniem gracza w produkcji studia Mediocre jest ściganie złodzieja po różnego rodzaju miejscach osadzonych w trójwymiarowym mieście pełnym wieżowców, parków i tramwajów. Dodatkowo, w aplikacji musimy zbierać pieniążki oraz jabłka, jakie przez cały czas gubi nasz cel. Zadanie to nie jest, rzecz jasna, takie proste. Szczególnie, że – nie należy o tym zapominać – przychodzi nam sterować starszą osobą.

Do dyspozycji mamy w produkcji dwa przyciski akcji. Pierwszy, ten po lewej, służy do używania laski, natomiast drugi, ten po prawej, pozwala nam wykonać skok. Sterowanie nie jest więc w Granny Smith skomplikowane, co powinno spodobać się osobom lubiącym gry proste, a zarazem zajmujące przynajmniej kilka minut wolnego czasu.

Mimo że sama gra długa nie jest, wydaje nam się, że warto wydać na nią nieco ponad 4 złote. Po pierwsze, ze względu na to, że oferuje coś zupełnie nowego, czego jeszcze w Google Play nie było (no chyba że kojarzycie jakąś grę, w której babcia goni złodzieja? ;)). Po drugie, posiada ona naprawdę świetnie prezentującą się oprawę graficzną, a także uprzyjemnia nam czas spędzony nad grą, dzięki oryginalnym efektom dźwiękowym.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button