GPS Data – sprawdź swój odbiornik GPS

Aktualnie właściwie każdy telefon wyposażony jest w odbiornik GPS. Jeszcze jakiś czas temu była to nowość i każdy niesamowicie cieszył się z możliwości lokalizacji. Teraz to standard i na nikim nie robi to żadnego wrażenia. Przed nami aplikacja GPS Data, która pozwala nam na przejrzenie właściwie wszystkich danych, które udostępnia nasze urządzenie. W bardzo łatwy sposób możemy zlokalizować przyczynę na przykład braku sygnału. Łatwo określimy również jakość naszego odbiornika GPS.

W aplikacji znajdziemy cztery zakładki. Pierwsza z nich to niebo. Przed nami pojawi się mapa nieba, na której to będziemy mogli zobaczyć położenie poszczególnych satelitów wraz z mocą sygnału oraz jej stanem. Jeśli nasz smartfon wyposażony jest w kompas, to mapa będzie się obracać odpowiednio, by jeszcze lepiej pokazać położenie satelitów. Kolejna to syngał. W tym miejscu znajdziemy także wszystkie satelity, które znalazł telefon i dowiadujemy się, czy zostałą określona jego pozycja oraz jaka jest siła sygnału.

gpsdaaunnamedW7GC4BWA

Dalej już najważniejsze dla wszystkich Informacje. Tutaj szerokość, długość i wysokość geograficzna. Dowiemy się także jaka jest dokładność w danej chwili, czas, prędkość oraz aktualny kierunek. Ostatnią zakładką jest zakładka świat. Odczytać możńa tam aktualne położenie słońca, godzinę jego wschodu i zachodu oraz lokalny czas. Wszystko oczywiście określane na podstawie naszej lokalizacji z dość wysoką dokładnością.

GPS Data wyposażony jest w dwa motywy: jasny i ciemny. Do ustawienia mamy także jednostki prędkości, odległości oraz kierunku. W sumie niczego więcej raczej nie potrzebujemy w tego typu aplikacji.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button