Gotcha Warriors – walka z zombiakami w komiksowym wydaniu

Choć naprawdę bardzo się staram, niemal codziennie udaje mi się znaleźć godną uwagi produkcję z zombiakami w roli głównej. Podejrzewam, że niektórzy z Was nie mogą już o nich słuchać, a nie tylko czytać. Nie uważam jednak, że nie powinienem wspominać o takich grach jak chociażby Gotcha Warriors, skoro naprawdę dają więcej frajdy niż niejedno przereklamowane dzieło konkurencji.

W grze Gotcha Warriors wcielamy się w postać śmiałków, którzy są ostatnią nadzieją ludzkości w toczącym się od lat konflikcie z zombiakami. W produkcji japońskiego studia (THE)ONE of THEM nie mamy jednego głównego bohatera. Co jakiś czas zmieniają się postaci, którymi kierujemy. I choć różnią się od siebie wyglądem i płcią, jedną cechę mają wspólną – każda z nich posiada oryginalną umiejętność bądź moc.

gotcha

Rozgrywka przypomina tutaj nieco tower defense’a. Z prawej strony idą w kierunku bohaterów krwiożercze zombie, a my w taki sposób musimy rozstawiać wirtualne postaci, by te skutecznie obroniły siebie (i – rzecz jasna – całą ludzkość) przed atakiem umarlaków. Kiedy postawimy bohatera nie tam, gdzie chcieliśmy, możemy go nieco przesunąć, ale tylko w określonym polu.

Twórcy Gotcha Warriors postawili przede wszystkim na rozbudowane elementy pozarozgrywkowe. Dostajemy tu okazję na ulepszanie sterowanych przez nas śmiałków, a także co jakiś czas otrzymujemy kartę z zupełnie nowym bohaterem. Możemy „level upować” wirtualnych ludzi, ewoluować albo zdecydować się na to i na to. Wybór należy do nas.

gotcha1

Do dyspozycji oddano nam trzy tryby gry. Na początku dostępny jest tylko ten, w którym przechodzimy od jednej planszy do drugiej. Znalazło się też jednak miejsce dla gry rankingowej i tajemniczej rozgrywki specjalnej.

Akcja produkcji toczy się na ulicach japońskiego Tokio. Nikogo z Was raczej nie zdziwi, jeśli powiem, że Gotcha Warriors charakteryzuje się iście komiksową oprawą graficzną, gdzie nie sposób nie dostrzec elementów zaczerpniętych z mangi czy innych tworów wschodniej kultury. Osobiście nie mam nic przeciwko tego typu wyglądowi. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy ma podobne zdanie do mojego.

Pobierz za darmo Gotcha Warriors w Google Play

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button