Ice Crisis – uwolnij pingwiny

Ice Crisis to jedna z gier, która w tym tygodniu została przeceniona w AppStore. Nie dziwię się, że do tej pory była płatna – jest po prostu genialna. Trzeba przyznać, ze produkcja nie należy do najłatwiejszych. Pierwsze kilka poziomów da się w miarę szybko przeskoczyć. Nad innymi czasem trzeba kombinować kilkanaście minut.

Nasze zadanie polega na takim ustawianiu kolorowych diamentów, aby wiązka przechodzącego światła dawała odpowiednie barwy. Kiedy promień zostanie skierowany na zamrożonego pingwina, a jego kolor będzie odpowiadał kolorowi lodu, uda nam się uratować biedne zwierzątko. Do dzieła!

Wydaje mi się, że kobiety poradzą sobie dużo lepiej z opisywaną grą. Dlaczego? Mają lepsze zdolności w rozpoznawaniu kolorów, oraz potrafią je mieszać w taki sposób, aby uzyskać określoną barwę. O to własnie chodzi w grze.

W każdy etapie uruchomiona jest minimum jedna wiązka świetlna. Za pomocą dostępnych diamentów, należy krzyżować wiązki, aby uzyskać odpowiedni kolor, oraz kąt padania. Trójkątne kamienie umożliwiają rozproszenie światła na skos, kwadratowe natomiast w pionie, bądź w poziomie.

Bardzo trudno jest podołać zadaniu, jeżeli na ekranie mamy kilka pingwinów w różnych kolorach. Jeżeli dodamy do tego kryształy lodu, które czasem pojawiają się na planszy, roi się bardzo trudno. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki kolor powstaje z połączenia dwóch innych.

Co jakiś czas, autorzy będą podrzucać Wam wskazówki dotyczące łączenia kolorów. Lepiej je zapamiętajcie. Jeżeli przyjdzie Wam tworzyć kolory tęczy, możecie się porządnie pogubić.

Pod względem grywalności, Ice Crisis otrzymuje u mnie bardzo wysoką ocenę ze względu na to, że po prostu wciąga. Zaczęłam grac i sama nie wiem kiedy minęła godzina. Jeżeli chodzi o grafikę … czego możemy wymagać od gry logicznej? Jest tak, jak być powinno.

Jeżeli szukacie dobrej gierki logicznej, która wraz ze wzrostem poziomów będzie zwiększała poziom trudności, trafiliście w dziesiątkę. Uprzedzam, że produkcja Patrick’a Duvall’a jest trudniejsza, niż może się wydawać. Niemniej jednak szczerze polecam.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button