Longevity Baterry Saver – przedłuż życie smartfona!

Aktualnie nasze telefony nie są już tylko telefonami. To już właściwie komputery z ogromną ilością pamięci RAM, potężnymi procesorami oraz świetnymi układami graficznymi, które potrafią wyświetlać grafikę taką jak jeszcze jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć tylko na dobrych komputerach. Do tego dochodzi mnóstwo dodatków takich jak GPS, WiFi, ogromny wyświetlacz, które razem sprawiają, że zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo duże i nie może się równać temu sprzed jeszcze kilku lat. Jeśli ktoś chce tego typu telefon, to musi się liczyć z krótkim czasem pracy na baterii. Z pomocą przychodzą nam jednak aplikacje, które zarządzają telefonem w taki sposób, że ten działa dłużej. Jedną z nich jest Longevity Battery Saver.

Aplikacja jest aktualnie w fazie beta, a więc nie jest jeszcze skończona i dostatecznie przetestowana. Przy pierwszym uruchomieniu jesteśmy proszeni o maila – pewnie po to, by zostać poinformowanym o pełnej, przetestowanej już wersji aplikacji. Po tym ukazuje nam się koło, które wskazuje przybliżony czas pracy na baterii – w praktyce sprawdzał się raczej średnio, bo wiadomo oczywiście, że nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będziemy korzystać ze smartfona. Poniżej przełącznik Just-A-Phone mode, który sprawia, że nasz smart fon staje się… po prostu zwykłym telefonem, bez żadnych dodatkowych rzeczy, które mogą decydować o czasie pracy na baterii. Zostaje wtedy wyłączone połączenie z Internetem poprzez 3G oraz WiFi, Bluetooth, autosynchronizacja, a wszystkie aplikacje zostaną wyłączone. Do tego wyświetlacz zostanie przyciemniony i będzie wyłączany już po 15sekundach nieużywania. To może wydawać się niewiele, lecz naprawdę wydłuża czas pracy. Longevity Baterry Saver potrafi wskazać nawet aplikacje, które pochłaniają najwięcej energii. Do tego mamy także opcję zobaczenia zużycia baterii przez różne rzeczy na wykresie.

Mimo tego, ze aplikacja jest w wersji beta, to bez problemu działała na wszystkich urządzeniach, na których mieliśmy okazję testować aplikację. Nic się nie wieszało, funkcje były wyłączane sprawnie.

Aplikacja (póki co) za darmo w Google Play

Zakłady bukmacherskie

Back to top button