Skype – komunikacja ze znajomymi przede wszystkim

Program Skype to chyba obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Za jego pośrednictwem możemy nie tylko  wysyłać wiadomości tekstowe znajomym, ale także przeprowadzać wideokonferencje. Jeszcze nieco ponad rok temu korzystanie z tego użytecznego programu było możliwe jedynie przy pomocy komputera. To się jednak zmieniło i obecnie Skype’a można zainstalować zarówno na iOS-ie, jak i Androidzie.

Czym dokładnie jest Skype wyjaśniać raczej nie trzeba, bo większość naszych Czytelników z pewnością zna tę aplikację bardzo dobrze. Gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś po raz pierwszy o niej usłyszał, to odsyłamy go od oficjalnej strony programu, gdzie można poznać szczegóły dotyczące jego działania. My w tym wpisie zajmiemy się bowiem jedynie przedstawieniem tego, co oferuje nam mobilna wersja popularnego na całym świecie komunikatora, a nie jego ogólnymi funkcjami, choć jest to zapewne trochę ze sobą związane.

Zacznijmy od początku, czyli od omówienia interfejsu. Ten wygląda w Skype bardzo dobrze, a więc tak, jak w komputerze. Korzystnie z aplikacji jest naprawdę przyjemne i zanotowaliśmy większych problemów z funkcjonowaniem którejkolwiek opcji oferowanej w menu.

Tak, jak już mówiliśmy wyżej, Skype służy przede wszystkim do komunikacji głosowej i oczywiście mobilna wersja programu oferuje nam tę opcję. Bardzo ciekawa jest też funkcja wideorozmów, które pozwalają nam nie tylko słyszeć, ale także widzieć naszego rozmówcę.

Oczywiście, smartfonowy Skype umożliwia również komunikację jedynie za pomocą wiadomości tekstowej, co także trzeba zaliczyć do zalet aplikacji.

Podczas testu komunikatora bardzo spodobała nam się opcja przypisania danego kontaktu z telefonu do użytkownika Skype, co ułatwia bardzo dzwonienie do znajomych (szczególnie jeśli wielu z nich ma się na liście w Skype i niekiedy ciężko się „połapać”) i sprawia, że nie musimy korzystać z listy kontaktów dostępnej w programie.

Program Skype jest darmowy. Można pobrać go z AppStore oraz Android Market.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button