Meowch! – pomóż kotom

Któż nie lubi kotów? A może lepiej zadać pytanie – który geek, czy internauta ich nie wielbi? Bardzo ciężko znaleźć takiego. Możliwe, że wielu z was spotkało się ze zwrotem „everyday is caturday!”. Tym razem, jak się już pewnie domyślacie, przedstawiamy grę z kotem w roli głównej. Dziwne jest to, że nie zyskała jeszcze ona zbyt dużej popularności, a w Google Play jest już od lutego. Dopiero tydzień temu wzrosła znacznie ilość pobrań.

W grze musimy pomóc naszym kotkom, które utknęły na dachach albo parapetach wysoko nad ziemią. Musimy doprowadzić je do ziemi w ten sposób, by pupile nie zostały schwytane przez panie, które próbują złapać koty przez okno oraz na hycli. Ci zabierają zwierzęta, a my schronić możemy się w krzakach, które są jednocześnie naszym celem. Po drodze na dół musimy zbierać plakaty ze zdjęciem i napisem „Missing Cat”. Jak się wszyscy domyślają – chodzi o tego kota, którym właśnie sterujemy, a konkretniej skaczemy. Przemieszczamy się pomiędzy parapetami, koszami oraz kilkoma innymi i odbijamy się od przeróżnych rzeczy. Wszystko po to, żeby zebrać jak najwięcej plakatów. Im więcej – tym większy będzie nasz dorobek punktowy.

Rozgrywka jest prosta, lecz oczywiście jak we wszystkich grach – z czasem staje się coraz trudniejsza. Nie ma tutaj jednak wyzwań tak jak w innych produkcjach. Ze wszystkim poradzi sobie nawet dziecko. Sterowanie odbywa się jednym palcem, którym pokazujemy, w którą stronę nasze zwierzątko powinno skoczyć.

Jeśli chodzi o grafikę, to jest ona bardzo ładnie wykonana. Kojarzy się głównie z kreskówkami. Animacje są płynne, lecz niestety użytkownicy telefonów z układem graficznym Adreno 200 nie będą w stanie jej uruchomić. Czemu? Nie wiadomo. Jest wiele gier, które wyglądają lepiej, a ten słaby układ radzi sobie z nią bez problemu.

Gra wciąga. Przy testach na różnych telefonach okazało się, że grając kolejny raz w któryś z początkowych poziomów nie ma chęci przerwania, bo „to już było”. Po prostu nie zwraca się na to uwagi, a czas leci. Polecamy.

Gra w wersji płatnej. Różnią się one ilością poziomów.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button