Google Play zmienia się na lepsze

Firma Google na swojej konferencji I/O zapowiedziała bardzo znaczące zmiany w swoim sklepie internetowym. W San Francisco przedstawiciele giganta z Mountain View wspomnieli przede wszystkim o tym, że w nowej wersji Google Play będzie możliwe pobieranie nie tylko aplikacji, lecz także filmów, książek elektronicznych oraz czasopism.

Podczas wspomnianej przez nas konferencji firma Google miała najlepszą okazję na to, by pokazać światu wszystko, nad czym jej pracownicy pracowali od kilku ładnych miesięcy. Mimo że w informacjach dotyczących I/O 2012 mówi się przede wszystkim o tablecie Nexusie 7 oraz nowej wersji systemu Android (4.1 Jelly Bean), uważamy, że warto poinformować Was, co ciekawego w amerykańskim San Francisco mówiono o nowościach w sklepie Google Play.

Na samym początku trochę statystyk. Otóż Google pochwaliło się, że w swoim sklepie z aplikacjami ma już ponad 600 tysięcy programów i gier stworzonych na zielony system mobilny. Jak poinformowano na I/O, w sumie z Google Play ściągnięto już ponad 20 miliardów narzędzi do smartfonów i tabletów. Wprawdzie jest to imponujący wynik, lecz na pewno wciąż pozostający w cieniu Apple’a i jego AppStore’a. Zdają się zdawać z tego sprawę również i ludzie z Mountain View, którzy już teraz zapowiedzieli kilka nowości, mających na celu znaczące poprawienie liczby pobrań z Google Play.

Podczas konferencji wspomniano o tym, że Amerykanie będą mogli ze sklepu z aplikacjami Google’a pobierać na swoje urządzenia mobilne książki, filmy i czasopisma. Jest to z pewnością bardzo ciekawy pomysł. Problem dla nas jest jednak jeden – dokładnie nie wiadomo, kiedy podobną funkcję będziemy mogli ujrzeć w Polsce.

Z racji tego, że coraz większa liczba deweloperów zaczyna w pewien sposób odstawiać na drugi plan Andrioda ze względu na szerzące się na nim piractwo, Google przedstawiło na I/O rozwiązanie  w postaci anty-pirackich kodów, dzięki którym nie będzie można korzystać z jednego programu na dwóch urządzeniach.

Warto na pewno napisać również o tym, że wreszcie w Google Play znaleziono sposób na duże, obciążające system aktualizacje aplikacji. Tzw. „Inteligentne Aktualizacje” mają instalować na naszym telefonie tylko nowe dane, a nie od nowa całą grę bądź program. Jest to, według nas, bardzo dobra wiadomość.

Na koniec pytanie do Was – jak podobają Wam się wprowadzone/zapowiedziane zmiany w Google Play i na którą z nich najbardziej czekaliście?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button