Lightopus – światłornice muszą przetrwać!

Jeżeli macie już dość gier, w których cały czas występują ci sami bohaterowie oraz wyjątkowo podobne do siebie fabuły, to znaleźliśmy coś wręcz dla Was idealnego. Nieco ponad miesiąc po premierze w AppStore, pojawiła się w Google Play gra Lightopus, w której wcielamy się w rolę światłornicy (po ang. Lightopus), prawie wymarłego już gatunku wodnych stworzonek blisko spokrewnionych z bardziej znanymi ośmiornicami. Jesteście gotowi wyruszyć w podróż po najgłębszych zakamarkach oceanu?

Główna bohaterka opisywanej przez nas gry, czyli wspomniana światłornica (może macie jakiś inny pomysł na tłumaczenie Lightopus?), jest ostatnim żyjącym przedstawicielem swojego gatunku. Z racji tego, że – ze względu na wiek – również i jej dni są policzone, postanawia zrobić wszystko, by przedłużyć ród. Aby tego dokonać nie musi jednak szukać miłości swojego życia, natomiast musi – nie wiedzieć czemu – zrobić wszystko, by zdobyć pod wodą jak największą ilość świecących punkcików.

Rozgrywka w Lightopus nie jest w żadnym stopniu skomplikowana. Wszystko w niej sprowadza się bowiem do pływania pod wodą, zbierania „świecidełek” oraz niszczenia atakujących nas głębinowych potworów. Wydawać by się mogło – nic ciekawego. A jednak, gra od Appxplore naprawdę potrafi wciągnąć i sprawić wiele frajdy. Wydaje nam się, że spowodowane jest to przede wszystkim neonową oprawą graficzną, która prezentuje się nadzwyczaj dobrze.

Dodatkowego smaczku aplikacji dodaje z pewnością również opcja specjalnych osiągnięć do wykonania oraz synchronizacja z OpenFeint, dzięki któremu możemy porównywać osiągane przez siebie wyniki z wynikami innych graczy z całego świata.

Podczas testu gry spore wrażenie zrobiły na nas także i efekty dźwiękowe zastosowane w grze. W tej akurat kwestii nie będziemy się już jednak dłużej wypowiadać, a po prostu zachęcimy Was do obejrzenia filmiku, który znajduje się na końcu tego wpisu.

Lightopus można pobrać za darmo (istnieje opcja wykupienia wersji premium, która m.in. nie zawiera reklam) z Google Play i za prawie 10 złotych w AppStore (świetnie prezentuje się na Nowym iPadzie).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button