Google Drive – przechowuj i udostępniaj, co tylko zechcesz

W sieci można było przeczytać w ostatnim czasie bardzo wiele różnego rodzaju pogłosek na temat „Google Drive”, czyli wirtualnego dysku udostępnionego przez firmę z Mountain View. We wtorek, 24 kwietnia, plotki nie były już na szczęście potrzebne, gdyż w Google Play zawitała nareszcie zapowidana aplikacja Drive, która pozwala użytkownikom na przechowywanie dokumentów, a także przekazywanie ich najbliższym.

Aplikacja Drive zastąpiła inne narzędzie od Google’a – aplikację Docs. Jeżeli więc macie w Androidzie zainstalowany ten drugi program, to już teraz powinniście zająć się jego aktualizacją i rozpocząć przygodę z wirtualnym dyskiem.

Tak, jak głosiły wspomniane przez nas plotki, Google Drive oferuje wszystkim swoim użytkownikom 5 GB-owy dysk wirtualny, który bez większego problemu (oczywiście odpłatnie) można poszerzyć o dodatkową przestrzeń wynoszącą, na przykład, 25 GB bądź nawet 100.

Mimo że zdajemy sobie sprawę z tego, iż niektórzy z Was będą zawiedzeni zaledwie 5-GB-owym darmowym dyskiem od Google’a, uważamy, że warto zainteresować się nowym projektem technologicznego giganta z Mountain View. Dlatego właśnie w dalszej części tego wpisu napiszemy nieco więcej o najważniejszych funkcjach Google Drive, a Wy już sami zdecydujecie czy zostaniecie przy Dropboxie czy skorzystacie z nowości.

Jeśli chodzi o wygląd aplikacji Drive, to prawie niczym nie różni się on od tego znanego użytkownikom Dokumentów. Przejdźmy zatem do konkretów, a więc od tego, co najbardziej spodobało nam się (bądź nie) w opisywanej aplikacji.

Do głównych zalet Google Drive na pewno zaliczyć można szybkość jego działania oraz przejrzystość interfejsu, z którym nie powinien mieć problemów nawet początkujący użytkownik programu.

Niestety, w sklepie internetowym dla Androidowców znaleźć można też sporo komentarzy, których autorzy nie do końca są zadowoleni z funkcjonalności Drive’a. Najczęściej osoby te dostrzegają problem w tym, że program nie umożliwia tworzenia nowych folderów z poziomu aplikacji oraz nie daje możliwości przesyłania plików (narzędzie nie ma opcji przeglądania zasobów naszego telefonu).

Google nie jest jednak przecież amatorskim producentem aplikacji, dlatego wierzymy, że wkrótce wszelkie problemy z Google Drive odejdą w zapomnienie, a jego użytkownicy będą mogli się już tylko cieszyć z oferowanej im przestrzeni dyskowej.

Na koniec jeszcze jedna dość istotna informacja – w ciągu najbliższych kilku dni Google Drive ma pojawić się także w AppStore. Dokładna data premiery nie jest, niestety, znana.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button