Dropbox – przyszłość w chmurze

Świat ciągle się zmienia. Wszystko to za sprawą technologii, która rozwija się w niesamowitym wręcz tempie. Niedawno jeszcze komputery lampowe były ogromne. Były one niezbyt szybkie i drogie. Potem nastąpiła rewolucja, którą niewątpliwie były tranzystory. Sprzęt był coraz mniejszy i wydajniejszy. Kolejnym ważnym punktem w rozwoju technologii jest Internet, a właściwie moment jego wprowadzenia. Teraz następuje kolejna ważna rzecz, która powiązana jest bezpośrednio z siecią, a mianowicie praca w chmurze. O  co chodzi? Chodzi o to, że firmy oferują nam przeróżne usługi związane z przechowywaniem danych oraz programów, systemów na ich sprzęcie, do którego dostęp mamy poprzez Internet z dowolnego, naszego urządzenia.

W taki sposób działa Dropbox. Za darmo otrzymujemy 2GB przestrzeni dyskowej, na której umieścić możemy wszystkie swoje pliki o dowolnym rozszerzeniu. Dokumenty, muzykę, obrazy. Dropbox jest multiplatformową aplikacją, a więc możemy synchronizować łatwo dane między komputerem i smartfonem. Aktualnie obsługiwane platformy to PC, iOS oraz Android. Jeśli chodzi o komputery, to sprawa wygląda prosto: wrzucamy pliki do ustalonego folderu, a ten automatycznie zostaje zsynchronizowany z serwerem i oba mają tą samą zawartość. Niestety, na telefonie sprawa wygląda trochę inaczej, gdyż nic nie robi się automatycznie i wszystko musimy zapisywaś. Wielka szkoda, że trzeba to robić… pojedyńczo! Tak, nie ma takiej funkcji jak pobieranie kilku plików na raz. Możemy ewentualnie dodać do kolejki następne pozycje.

Mimo wszystko, po półrocznych testach, stwierdzam że warto skusić się na tego typu rozwiązanie. Nie ma problemów z  dostępnością serwerów, czy też różnymi ich awariami, czy też stabilnością aplikacji. Przez cały czas używania nie wystąpił ani jeden błąd. Dobrze jest mieć zawsze przy sobie ważne pliki.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button