Gems Journey – klasyczne match-3 dla fanów łamigłówek

Jeżeli bawi Was łączenie w rządki kolorowych kamyczków, diamentów czy innego rodzaju przedmiotów, Gems Journey powinien znaleźć się na Waszym smartonie. Ale tylko pod jednym warunkiem – nie macie zainstalowanej żadnej gry tego typu.

W Gems Journey zadanie gracza polega na łączeniu ze sobą co najmniej trzech elementów w tym samym kolorze. Pisząc „elementy” mam na myśli tytułowe gemy, czyli kamyczki o magicznych właściwościach.

W przeciwieństwie do typowych gier logicznych, w opisywanej produkcji można doszukiwać się elementów fabularnych. Wiele ich nie jest. Rozmieszczenie plansz w różnych lokacjach jest jednak całkiem dobrym pomysłem, dzięki któremu gra po pewnym czasie nie robi się bardzo monotonna.

Autorzy Gems Journey przygotowali ponad 160 leveli. Pierwsze z nich nie sprawiają większych problemów. Z czasem robi się jednak coraz trudniej. Bo nie dość, że czasu coraz mniej,  to jeszcze pojawia się ogromna ilość kamyczków ze specjalnymi właściwościami, na przykład, wybuchającymi bądź blokującymi konkretny obszar.

Opisując się gry logiczne, staram się nie stawiać oprawy audiowizualnej nad rozgrywkę. Tym razem jednak postanowiłem to zrobić. Dlaczego? Bo gier match-3 jest w Google Play całe mnóstwo. Pomyślałem więc, że nikogo nie przekonam do zainstalowania Gems Journey, jeśli napiszę, że jest to gra polegająca na łączeniu trzech elementów. Jeśli jednak napiszę, że jest to gra logiczna, która nieźle wygląda, być może ktoś z Was się na nią skusi. Uważam, że warto.

Gems Journey za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 8/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button