Squarge – barwna łamigłówka na Androida

Co byście powiedzieli na grę, kolorową grę, w której chodzi o to, by kręcić planszą w taki sposób, by kwadraty o tych samych kolorach znalazły się obok siebie? Brzmi skomplikowanie? To dobrze, bo takie właśnie jest. A jeśli nie wierzycie, przekonajcie się sami, pobierając z Google Play grę o nazwie Squarge.

W opisywanej grze stoi przed nami w zasadzie tylko jedno zadanie. Musimy w taki sposób poruszać rządki kolorów, by figury o takich samych barwach spotkały się w liczbie co najmniej trzech. Ot taka typowa gra match-3, tyle że nie polegająca na poruszaniu jedynie jednego elementu, a kilkunastu elementów naraz.

Squarge nie jest grą, w której przechodzi się z jednego levelu na kolejny. Chyba że mamy na myśli poziom zaawansowania. W aplikacji chodzi przede wszystkim o to, by bić rekordy punktowe. Niestety, tylko w gronie znajomych, ewentualnie wyniki indywidualne. Nikt nit pomyślał, by dodać do gry ranking globalny. A szkoda, bo byłaby z całą pewnością świetna zabawa.

Jedynym ciekawym dodatkiem do gry jest zakładka z Osiągnięciami. Możemy w niej dowiedzieć się, do jakiego poziomu najdalej doszliśmy. Ile czasu gramy w Squarge, jak często zaliczamy nieudane przesunięcia i tak dalej.

Wizualnie produkcja Elph prezentuje się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę, że gry tego typu zazwyczaj nie grzeszą pięknością. Czy Squarge jest zatem aplikacją godną polecenia? Zdecydowanie tak!

Squarge za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 8/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button