Funquiz – test z wiedzy ogólnej

6e4d0da9-43eb-42af-96bf-3b415fa367d2Myślisz że jesteś osobą obeznaną w świecie? Posiadasz wiedzę z zakresu kultury, sztuki  czy też nauki? Sprawdź się w tym teście! Pytania mogą pochodzić z niemalże każdej dziedziny.

Programiści z Anupama Gulia specjalizują się w tworzeniu gier logicznych dostępnych za darmo dla użytkowników Windows’a Phone. Tym razem postanowili stworzyć quiz z zakresu wiedzy, którą każdy powinien posiadać.

Funquiz mimo, że przyporządkowany został do kategorii gier muzycznych niewiele ma z nimi wspólnego. Jest to bowiem zwykły test, którego pytania pochodzą m.in. z dziedzin nauki, sztuki, technologii, sportu, historii, przyrody, muzyki czy filmu. Jednym słowem człowiek musi ogarniać rozumem wszelkie najpotrzebniejsze informacje ze świata. Pytania nie są trudne, często odpowiedzi są bardzo logiczne i wiadome od razu po odczytaniu pytania.

Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Na rozwiązanie każdej zagadki mamy tylko 30 sekund i jest to zdecydowanie wystarczający czas do przemyślenia sprawy. Wszystkich pytań w jednym teście jest aż 40. Kiedy błędnie odpowiemy na zadane nam pytanie, liczba pytań, które przeszliśmy nie zwiększa się. Tylko po poprawnej odpowiedzi jesteśmy bliżej końca.

Technicznie gra nie wypada aż tak źle. Oczywiście są błędy – w jednym pytaniu była tylko jedna odpowiedź, zdjęcia są zazwyczaj bardzo niewyraźne poprzez swój nieodpowiednio dobrany rozmiar. Dźwięki towarzyszą nam tylko przy udzielaniu odpowiedzi.

Czasem dobrze jest sprawdzić swoją wiedzę i zastanowić się w jakiej kategorii mamy jeszcze braki. Niestety przez graficzne niedociągnięcia gra nie przynosi radości ani nie przyciąga graczy. Może jednak trzeba dać tej aplikacji chociaż małą szansę na zaistenie?

Ocena końcowa : 5/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button