G Cloud Backup – rób kopie zapasowe!

Jak to mówi wiele osób, istnieją 2 typy ludzi. Ci, którzy robią backupy oraz ci, którzy będą je dopiero robić. To prawda, z czego wielu nie zdaje sobie nawet sprawy. Urządzenia często ulegają awarii. Dyski twarde oraz karty pamięci potrafią po prostu odmówić posłuszeństwa. To samo mamy z pamięcią telefonu. Czasem po prostu przestają działać. Niestety nie mamy możliwości ich naprawy, a odzyskanie danych zwykle wiąże się z potrzebą zapłacenia niemałej kwoty.

Skorzystajmy więc z aplikacji, która pomoże nam w robieniu kopii zapasowych, które uratują nas w przypadku problemów, które mogą nas dotknąć. Jest to powszechny problem, więc lepiej się zabezpieczyć.

Przy pierwszym uruchomieniu G Cloud Backup musimy założyć konto. Będzie ono nam potrzebne do tego, żeby móc uploadować kopię zapasową swoich rzeczy na serwery zewnętrzne. Kompletnie za darmo otrzymujemy 1GB miejsca, co jest wystarczającą ilością do utrzymania chociaż najważniejszych rzeczy.

Co więc możemy skopiować? Są to kontakty, historia połączeń, dokumenty, historię przeglądarki, ustawienia systemu, zdjęcia, muzykę oraz video. Muzyka oraz video jeśli je stracimy, to raczej nie będzie problemów ze ściągnięciem ich znowu z Internetu, lecz w przypadku dokumentów tak kolorowo niestety nie jest. Zaznaczamy więc sobie co chcemy zuploadować i klikamy done.

Wtedy to wszystko jest wrzucane na zewnętrzny serwer. Tak samo działa to w przypadku pobierania z Internetu i przywracania kopii. Wystarczy parę razy kliknąć i wszystko jest gotowe.

Najważniejszą jednak opcją programu jest to, że potrafi on sam automatycznie robić kopie zapasowe codziennie. Nie musimy o tym pamiętać, a więc w razie czego nie stracimy ważnych danych.

Aplikacja działa bardzo sprawnie, nie ma błędów. Polecamy!

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button