AirCalc – kalkulator, który zawsze jest na wierzchu

Czy zdarzyło Ci się, że pracowałeś nad jakimś dokumentem na swoim tablecie i nie miałeś jednocześnie możliwości uruchomić mobilnego kalkulatora niezbędnego do skończenia Twojej pracy? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię bardzo dobra aplikacja „AirCalc”, czyli kalkulator, który pod ręką jest zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz.

Wielu z naszych Czytelników już po przeczytaniu wstępu do tego wpisu może stwierdzić, że „AirCalc” nie jest wart ściągnięcia z Google Play. W końcu w każdym urządzeniu z Androidem dostępny jest kalkulator, a jeśli ktoś potrzebuje jakichś dodatkowych funkcji, to pobiera bardziej zaawansowane narzędzia matematyczne. Po co więc pobierać dość przeciętnie wyglądający kalkulator, skoro w sieci znaleźć można wiele o wiele bardziej rozbudowanych? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu.

Aby zobrazować główną zaletę „AirCalc”, podajmy pewien przykład. Przypuśćmy, że pracujecie nad jakimś dokumentem, lecz co jakiś czas musicie wychodzić z jednej z aplikacji biurowych, ponieważ jesteście zmuszeni użyć kalkulatora, który jest przecież oddzielnym programem. Jest to dość monotonne zajęcie i bardzo wiele osób po jakimś czasie ma dość wyłączania danego narzędzia, by uruchomić inne.

I tutaj właśnie do akcji wkracza opisywany przez nas program. Działa on bowiem, w przeciwieństwie do innych kalkulatorów w Google Play, zawsze na wierzchu, dzięki czemu możemy z jego głównych funkcji skorzystać nawet wtedy, gdy mamy otwartą zupełnie inną aplikację.

Co bardzo ważne, „AirCalc” można dobrowolnie zmniejszać i zwiększać, dzięki czemu zawsze jest tak dopasowany, by nie przeszkadzał nam w wykonywanej czynności, a jednocześnie zawsze był do naszej dyspozycji. W ustawieniach aplikacji znalazło się też miejsce dla suwaka przezroczystości, pozwalającego nam na dostosowanie poziomu przezroczystości do własnych preferencji.

Oczywiście nie trzeba zapewne nikomu pisać, iż „AirCalc” przygotowany został raczej z myślą o użytkownikach większych urządzeń (tabletów). Niemniej jednak wydaje nam się, że również i korzystający z Samsunga Galaxy Note’a nie powinni narzekać na funkcjonalność aplikacji (LINK) stworzonej przez studio MBFG.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button