Bajki na iPada – poczytaj swojemu dziecku

Wśród naszych Czytelników znajdzie się na pewno spore grono szczęśliwych rodziców, którzy lubią czytać swoim dzieciom przed snem ich ulubione bajki. To właśnie szczególnie z myślą o takich osobach przygotowano bardzo ciekawe, mobilne książki z najpopularniejszymi bajkami, które w dowolnym momencie można pobrać i uruchomić na swoim iPadzie.

Podobno czytanie dzieciom każdego dnia rozwija wyobraźnię naszych pociech oraz sprawia, że lepiej radzą sobie z nauką w przyszłości. Mówiąc szczerze, nie jest do końca przekonany co do wszystkich teorii dotyczących czytania dzieciom każdego dnia.

Wiem jednak, że w naszym kraju jest sporo grono rodziców, którzy chętnie przyłączają się do akcji typu „Cała Polska czyta dzieciom”. I właśnie przede wszystkim dlatego właśnie postanowiłem, że przedstawię na łamach AppsBlog bardzo ciekawie prezentującą się, przygotowaną przez wydawnictwo Siedmioróg oraz firmę Synthcom, serię multimedialnych bajek na iPada.

E-bajki opisywane w tym wpisie już od pierwszego uruchomienia sprawiają wrażenie starannie przygotowanych i rzeczywiście takie są. Każdy przycisk w aplikacji działa bez zarzutu, a także i ilustracje w poszczególnych tytułach zasługują na pochwałę, ponieważ są kolorowe i potrafią przyciągnąć uwagę dzieciom.

Co ciekawe, program nie tylko umożliwia nam przeczytanie na głos bajek naszemu dziecku, lecz również daje możliwość odtworzenia interpretacji, między innymi, Krzysztofa Kowalewskiego, Agaty Kuleszy, Anny Seniuk oraz Andrzeja Mastalerza.

Nie można też nie wspomnieć o opcji, dzięki której wraz z naszą pociechą możemy zaśpiewać piosenki stworzone specjalnie na potrzeby czytanego opowiadania.

Polskie bajki na iPada stworzone przez  Siedmioróg i Synthcom można pobrać z AppStore. Każda z nich (do wyboru są m.in.: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śpiąca Królewna) kosztuje niewiele, bo zaledwie niecałego dolara.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button