Instrument muzyczny z Androidem? Czemu nie

Na łamach AppsBlog mogliście już przeczytać o bardzo wielu gadżetach i sprzętach codziennego użytku z wbudowanym systemem operacyjnym Android. Pisaliśmy, między innymi, o zegarkach, radiu samochodowym, a nawet piekarniku sterowanym za pomocą smartfona z zielonym systemem. Do niedawna jednak żadna firma nie zdecydowała się na stworzenie muzycznego instrumentu z Androidem. Dlaczego piszemy „do niedawna”? Ponieważ Miselu przedstawiło ostatnio bardzo ciekawy przenośny keyboard współpracujący z systemem firmy Google, który ma być swego rodzaju tabletem dla kompozytorów.

W Google Play można znaleźć aplikacje, które pozwalają na tworzenie muzycznych utworów przy pomocy wirtualnego instrumentu. Wiadomo jednak, i jest to raczej zrozumiałe, że tego typu programy tworzone są przede wszystkim z myślą o rozrywce, a nie poważnym komponowaniu. Dlatego właśnie Miselu Neiru, a więc keyboard, o którym piszemy w tym wpisie, może okazać się prawdziwym hitem wśród wielu nowoczesnych artystów.

Ostatnio zapowiedziany androidowy sprzęt muzyczny ma być – według informacji zamieszczonej na wielu zagranicznych portalach internetowych – połączeniem keyboardu z mobilnym sprzętem pozwalającym na zapis oraz edycję różnych utworów muzycznych.

Miselu poinformowało, że wraz ze swoim produktem będzie dołączało zestaw aplikacji stworzonych przez firmę Retronyms. Nie oznacza to jednak, iż nie będzie można w przyszłości poszerzać funkcjonalności Neiru o dodatkowe narzędzia niezbędne dla każdego muzyka.

Co ciekawe, poza wspomnianymi już klawiszami i ekranem pojemnościowym, najnowszy produkt Miselu posiadał będzie dwa złącza USB, MDI i  jedno złącze HDMI, obok którego dostępny będzie slot na karty pamięci SD.

Na koniec najważniejsza, szczególnie dla naszych Czytelników, informacja – Miselu Neiru ma podobno działać na Androidzie 2.3 (Gingerbread), choć producent pierwszego na świecie keyboardu z systemem operacyjnym uprzedził, iż w najbliższym czasie specyfikacja Neiru może ulec niewielkim zmianom.

 

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button