Wiesz Co Jesz – aplikacja dla tych, co zdrowo się odżywiają

Starasz się zdrowo odżywiać? Kupujesz tylko i wyłącznie produkty, które zawierają małą ilość szkodliwych konserwantów czy innych dodatków? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wiedz, że znaleźliśmy ostatnio w Google Play idealną aplikację. Nazywa się ona „Wiesz Co Jesz” i jest całkowicie bezpłatna.

Program mobilny „Wiesz Co Jesz” udostępnia swoim użytkownikom ogromną bazę składników, które znaleźć można w produktach dostępnych w tradycyjnych sklepach. Dzięki opisywanemu narzędziu nawet „żółtodziób” może dowiedzieć się, na przykład, czym jest tajemniczo brzmiący konserwant, o którym znajduje się wzmianka na opakowaniu i – rzecz jasna – jakie są skutki jego spożywania.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty w obsłudze. W zakładce „Składniki” udostępniona jest przeglądarka wszystkich dodatków, o jakich można przeczytać w programie. Wspomniane dodatki podzielone są na kategorie, dzięki czemu łatwo znaleźć jest to, co nas w danej chwili najbardziej interesuje. W menu dostępne są, między innymi, odnośniki do bazy aromatów, barwników, konserwantów i utleniaczy.

Mimo że „Wiesz Co Jesz” udostępnia nam ogólną bazę składników, najczęściej korzysta się w niej z opcji wyszukiwania danej substancji. W wyszukiwarce istnieje możliwość zrobienia zdjęcia składu danego produktu, z którego program automatycznie dopasuje dostępne w nim informacje.

Aplikacja wyposażona została także w narzędzie, dzięki któremu możemy wyszukać charakterystykę danego składnika, podając głośno nazwę wprost do mikrofonu zamontowanego w naszym urządzeniu. Nie trzeba więc sobie zawracać głowy całą bazą, by dowiedzieć się czegoś dla nas interesującego.

Autorzy opisywanego programu podają, że pracują nad dodaniem do swojego mobilnego produktu funkcji diet. Dzięki niej będzie można w „Wiesz Co Jesz” sprawdzać, czy dany produkt jest zgodny z zaleceniami, między innymi, diety wegańskiej, bezglutenowej czy diabetycznej. W chwili obecnej aplikacja od ADF Apps udostępnia dwa profile żywieniowe, co dobrze wróży na przyszłość.

Narzędzie mobilne z tego wpisu znajdziecie w Google Play. Można je pobrać za darmo, tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak odesłać do sklepu dla Androidowców wszystkich tych, co dbają o swoje zdrowie i jedzą tak, jak zdecydowana mniejszość naszego społeczeństwa.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button