CloudCube – alternatywa dla Cloudii

dropboxNiedawno, bo niecałe dwa miesiące temu prezentowaliśmy przed wami aplikację, która pozwalała nam na trzymanie w jednym miejscu swoich aplikacji w chmurze. Było to Cloudii. Niestety dostępne były tylko Google Drive, Dropbox, SkyDrive oaz Box.com.

Znalazłem w Internecie zdecydowanie lepszą aplikację. To CloudCube, które zbudowane jest zdecydowanie lepiej, ma wygodniejszy interfejs i do tego ma oczywiście więcej dostępnych miejsc, które możemy sobie dodać do obsługi przez program. Lista jest dość spora, bo zawiera aż 8 pozycji: Google Drive, Dropbox, Box, SkyDrive, Yandex.Disk, Copy, SugarSync, 4shared. Wszystkie z nich działają poprawnie poza Google Drive, z którymi miałem małe kłopoty, bo jedyne co mogłem zrobić, to tylko obejrzeć sobie listę plików, które mam.

Jedna aplikacja do wszystkiego? Doskonały pomysł i w tym przypadku wykonanie. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika. Niestety nie ma języka polskiego. Program oferuje szereg podstawowych funkcji takich jak kopiowanie, usuwanie, dodawanie plików oraz ich ściąganie. Najlepszą jednak jest możliwość synchronizowania swoich folderów z tymi w chmurze. W ten sposób CloudCube staje się lepszą aplikacją niż nawet natywna aplikacja DropBox. Program umożliwia także przeglądanie historii wszystkich akcji plików, więc dowiemy się, czy usunęliśmy plik, czy to nam się coś wydaje.

Program działa sprawnie i dostępny jest już dla Androidów od 2.3 w górę, a więc zadziała na znacznej większości smartfonów. Do tego jest bardzo dobrze napisana i działa wydajnie na każdym sprzęcie. Doskonale.

Ocena 9/10
Na stałe w moim smartfonie!

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button