Snake – klasyczny wąż zjada kostki

5f839d08-ddf6-4bcc-b906-cf7f03c1ab13Tęsknisz do lat minionych, w których wolny czas wypełniony był przez tę bardzo prostą i logiczną grę? Już od dziś ten niezastąpiony klasyk w nieco ulepszonej wersji dostępny jest na Twojego smartfona!

Łukasz Rejman to wydawca wielu cenionych aplikacji dostępnych dla użytkowników Windows’a Phone. Tym razem inspirację zaczerpnął z klasyki i wyprodukował nową odsłonę Snake’a.

Nawet w tej nowoczesnej wersji  gry zasady pozostają od lat niezmienne. Poruszamy się po planszy malutkim wężem, który zjada napotkane na swej drodze elementy. W tym przypadku cały wąż skonstruowany jest z kosteczek i kostki także zjada, co powoduje, że jego rozmiar się wydłuża. Z każdym pochłoniętym elementem gra robi się trudniejsza.

Istotne jest aby zwierz utrzymał się jak najdłużej na powierzchni, rósł i nie dotykał ścian ani siebie. Kiedy nieoczekiwanie popełnimy błąd, gra niestety się kończy.

Nowy Snake porusza się dużo płynniej niż jego poprzednik. Może on skręcać w dowolnym kierunku, falować i zginać się. Kierowanie wężem odbywa się za pomocą dotyku. Podąża on bowiem za ruchem naszego palca przesuwającego się po ekranie.

Gra posiada 30 poziomów trudności. Przechodząc jeden, automatycznie umożliwiamy sobie dostęp do następnej planszy. Każdy kolejny etap ma coraz to bardziej skomplikowane ułożenia ścian na ekranie, co sprawia, że gra wymaga niesamowitej zręczności.

Cała aplikacja została stworzona w języku polskim. Wielkim plusem są pojawiąjące się, skrupulatne instrukcję jak grać. Autor umożliwił także zmianę szybkości węża. Zwiększając jego prędkość poruszania się, otrzymujemy więcej punktów podczas gry. Grafika jest wyjątkowo prosta ale zarazem czytelna i przejrzysta.

Ogólnie gra prezentuje się całkiem ładnie. Jest dobrym unowocześnieniem starodawnego Snake’a wartym przetestowania.

Ocena : 7/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button