FIS-Ski Mobile – aplikacja dla fanów sportów zimowych

Z okazji inauguracji sezonu sportów zimowych, postanowiliśmy przygotować wpis o aplikacji mobilnej, która może przydać się wszystkim fanom skoków, biegów narciarskich czy też slalomów gigantów. Nasz wybór padł na program stworzony przez FIS, czyli międzynarodową federację narciarską.

Aplikacja FIS-Ski Mobile przygotowana została przede wszystkim z myślą o tych, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami dotyczącymi sportów zimowych, jednak nie zawsze mają możliwość oglądania transmisji w telewizji czy też nie za bardzo znajdują czas na obejrzenie wiadomości sportowych.

Ekran główny opisywanego programu składa się z prostego menu z zakładkami. Można w tym miejscu wybrać interesującą nas dyscyplinę, o której chcielibyśmy poczytać albo też możemy przejść do sekcji newsów, gdzie czekają na nas informacje tekstowe dotyczące wszystkich sportów zimowych.

Wspomniane wyżej newsy (bardzo często dodawane są nowe – za co duży plus!) prezentowane są na ekranie w dość czytelny sposób. Jednym mankamentem jest w tym przypadku mała czcionka, której nie można w żaden sposób powiększyć, przez co czytanie informacji, na przykład, jadąc autobusem, w którym narażeni jesteśmy na ciągłe wstrząsy spowodowane złym stanem dróg, jest bardzo utrudnione.

Zakładki poświęcone konkretnym dyscyplinom także zawierają aktualności, jednak w nich dużo ważniejsze są sekcje z relacjami live. To właśnie one pozwalają nam przy pomocy smartfona sprawdzać jak idzie naszemu ulubionemu skoczkowi czy biegaczce. Poza samymi relacjami, FIS-Ski oferuje też zbiór specjalnych terminarzy, dzięki którym jesteśmy w stanie w szybki sposób dowiedzieć się, gdzie odbędzie się następna narciarska impreza albo kiedy planowana jest przerwa w Pucharze Świata.

Na koniec warto wspomnieć, iż do opisywanego programu dodane zostały treści archiwalne. Oznacza to, że możemy w każdej dogodnej dla siebie chwili sprawdzić, kto wygrał konkretne zawody w wybranym przez nas sezonie albo też zapoznać się z listą zdobywców Kryształowych Kul.

FIS-Ski Mobile pobrać można z Google Play. Aplikacja jest bezpłatna.

Ocena AppsBlog.pl: 4/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button