Handrite Note – sporządzanie odręcznych notatek na smartfonie

Notatki można w smartfonie sporządzać nie tylko przy pomocy klawiatury ekranowej. Można bowiem skorzystać także z programów umożliwiających tworzenie tekstów tradycyjnych, czyli odręcznych. Tego typu opcję oferuje, między innymi, ciekawa aplikacja o nazwie Handrite Note.

Handrite Note to bardzo proste narzędzie, dzięki któremu możemy stworzyć na smartfonie czy tablecie taką samą notatkę, jak w tradycyjnym zeszycie. Wprawdzie programów o podobnym przeznaczeniu powstało już całe mnóstwo, jednak ten opisywany przez nas wyróżnia przede wszystkim to, iż bez problemu korzystać z niego można nawet na sprzęcie wyposażonym w małe wyświetlacze, a to spora zaleta.

Jak to możliwe, że na małym smartfonie stworzyć można czytelną notatkę odręczną? To bardzo proste. Mobilny produkt NC Corp automatycznie zmniejsza wyraz, który chwilę wcześniej zapisaliśmy na niemal całym ekranie. Dzięki temu nie tylko pisanie jest wygodne, lecz także nie musimy martwić się o to, że nie będziemy później mogli przeczytać tego, co nabazgraliśmy. Nie trzeba też przesadnie dużo zużywać wirtualnych kartek, gdyż kilka zdań spokojnie mieści się na jednej stronie zamieszczonej na wyświetlaczu.

Do dyspozycji użytkownika Handrite Note oddano narzędzia do pisania w wielu kolorach. Notatki stworzone w programie nie muszą więc być nudne, można je bowiem  – wedle własnych potrzeb – wyposażać w, na przykład, rzucające się w oczy podkreślenia.

Aplikacja od NC Corp powstała przede wszystkim po to, by pomagała w tworzeniu tekstów „na szybko” (na wykładach raczej się nie przyda ;)). Dlatego właśnie po zainstalowaniu jej możemy na ekranie głównym naszego smartfona zamieścić specjalny widżet pozwalający nam na ekspresowe rozpoczęcie pisania notatek, a także przeglądanie tych niedawno dodanych.

Program z tego wpisu znajdziecie w Google Play w dwóch wersjach: płatnej (ok. 10 złotych) i bezpłatnej. Ta druga posiada ograniczenie i pozwala na posiadanie w pamięci telefonu/tabletu zaledwie trzech notatek.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button