Hidden Lock – na wypadek, gdy telefon wpadnie w niepowołane ręce

Zdarzyło Ci się kiedyś, że na imprezie znajomi wpadli na genialny pomysł, by przeczytać Twoje sms-y, mimo że nie wyrażałeś na to zgody albo akurat byłeś w innym pokoju, a Twój telefon przypadkowo został na stole? Jeżeli tak, to wiedz, że od teraz, dzięki świetnemu narzędziu „Hidden Lock”, nie będziesz już musiał martwić się o tego typu sytuacje.

Hidden Lock to bardzo przydatne narzędzie nie tylko przed wścibskimi znajomymi, lecz także ciekawskim rodzeństwem lub rodzicami. Choć program początkowo wydaje się raczej prosty i nieskomplikowany, już po kilku minutach testowania docenia się wszystkie oferowane przez niego możliwości.

Omawiana przez nas aplikacja ma jedno podstawowe zadanie – zablokować telefon w taki sposób, by nikt, kto nie miał z nim wcześniej do czynienia, nie mógł go odblokować. Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że w telefonie jest opcja, która umożliwia nam odblokowanie telefonu tylko i wyłącznie wtedy, gdy podamy kod PIN. Nie ma co jednak ukrywać, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z tak dużą ilością przeróżnych kodów, że nie każdy z nas jest w stanie zapamiętać PIN swojej karty SIM.

Twórcy Hidden Lock stworzyli program w taki sposób, by osoba, która chciała dostać się do zasobów naszego telefonu, nie była od razu informowana o używanej przez nas dodatkowej aplikacji zabezpieczającej. Jak to działa? Oto prosty przykład: przeciągamy odpowiednie miejsce na ekranie i naszym oczom ukazuje się tapeta. Ale, chwila – oprócz tapety na ekranie widać również kłódkę z napisem „Hidden Lock”. Oczywiście staramy się naciskać każdy możliwy przycisk w telefonie, jednak nic nie pomaga. Za chwilę wraca właściciel telefonu bierze telefon do swojej dłoni i po standardowym odblokowaniu ekranu przytrzymuje dolny róg ekranu i gotowe.

Ten prosty przykład najlepiej ukazuje, w jaki sposób działa „Hidden Lock”. Trzeba przyznać, że aplikacja jest naprawdę bardzo pomysłowa i co najważniejsze – możemy z niej korzystać w sposób najbardziej nam wygodny, a więc miejsce odblokowania telefonu możemy ustawić w miejscu – według nas – najodpowiedniejszym.

Aplikację Hidden Lock znajdziecie w Android Markecie. Wersja płatna kosztuje nieco ponad 3 złote, natomiast wersję bezpłatną pobierzecie STĄD.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button