Explain Everything – tworzenie prezentacji na iPadzie

Jeżeli tworzenie prezentacji kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z PowerPointem, to czas wreszcie iść z duchem czasu i to zmienić. Najlepiej po prostu zrobić to, instalując na swoim iPadzie aplikację Explain Everything i sprawdzić, co takiego ona oferuje.

Explain Everything jest mobilnym narzędziem służącym do tworzenia różnego rodzaju prezentacji multimedialnych. Wprawdzie nie udostępnia on wielu zaawansowanych opcji, jednak i tak wydaje się być świetną propozycją dla wszystkich, którzy często w szybki, a jednocześnie skuteczny, sposób muszą komuś coś tłumaczyć, czyli dla ludzi zarządzającymi pracownikami czy chociażby dla nowoczesnych nauczycieli.

Program od MorrisCooke pozwala użytkownikowi tworzyć materiały złożone z wielu slajdów. W każdym z nich możemy zamieszczać obrazki, tekst czy różnego rodzaju kształty, takie jak chociażby strzałki, dzięki którym można na danej fotografii zwrócić uwagę słuchacza na najważniejszy jej element.

Opisywane narzędzie świetnie sprawdza się jako program do robinia instrukcji korzystania ze stron internetowych. Posiada on bowiem funkcję umożliwiającą dodawanie do slajdów okienka przeglądarki. Dzięki temu możemy bez potrzeby robienia screenshotów pokazać wybraną przez nas stronę, a nawet zaznaczyć na niej różnymi kolorami odpowiednie miejsca, na przykład, dział służący do rejestracji w portalu.

Możliwość odręcznego pisania na ekranie nie jest jedynym sposobem na wytłumaczenie czegoś za pomocą Explain Everything. Aplikacja ta posiada też bowiem w swojej zakładce narzędzi funkcję nagrywania głosowego. Nie musimy więc bazgrać na każdym ze slajdów, a po prostu możemy nagrać swój głos tłumaczący każdy element znajdujący się na ekranie.

Program obsługuje wiele formatów plików, dlatego wydaje nam się, że nikt z Was nie powinien się na nim zawieść. Wprawdzie kosztuje w AppStore nieco ponad 2€, jednak dla osób, które często robią prezentacje, nie powinna to być jakakolwiek przeszkoda.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button