Doodle Grub – współczesny „Snake” z gąsienicą w roli głównej

Każdy z naszych Czytelników, w mniejszym bądź większym stopniu, na pewno pamięta czasy, kiedy w telefonie grało się w popularnego Snake’a, czyli niezwykle prostą grę, która potrafiła wciągnąć na wiele godzin. Dla wszystkich tych, którzy tęsknią dzisiaj za czasami czarno-białego węża, przygotowano na iOS-a oraz Androida bardzo ciekawą propozycje, Doodle Grub, która, mimo że nie występuje w niej wąż, potrafi nas zrelaksować i zająć na długie godziny.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, w Doodle Grub nie jest nam dane spotkanie naszego starego dobrego przyjaciela węża, a wszystko dlatego, że twórcy z PixOwl postanowili nieco upiększyć starego, poczciwego klasyka i przygotowali jego bardziej kolorową i przyjemniejszą wersję w postaci sympatycznej, pomarańczowej gąsienicy.

O zasadach samej gry wiele mówić nie trzeba. Naszym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów (im dłuższa jest postać główna gry, tym więcej punktów na koncie posiadamy), a te przyznawane są za jedzenie jabłek.

Od czasu do czasu na planszy pojawiają się złote owoce. Za ich połknięcie przyznawany nam jest dodatkowy bonus punktowy. Ciekawym pomysłem są także jabłka zgniłe, których jedzenie powoduje zmniejszanie się naszego punktowego dorobku.

W zdobywaniu pokarmu naszej gąsienicy przeszkadzają, niestety, złowrogo nastawione jeże i inne stworzenia odgryzające jej części ciała. Tutaj z pomocą przychodzą nam jednak biedronki, dzięki którym naszej gąsienicy wyrastają kolce.

Do zalet Doodle Grub bez wątpienia zaliczyć trzeba wygodne sterowanie za pomocą akcelerometru oraz możliwość zapisywania osiągniętych wyników w specjalnym rankingu, co sprawia, że możemy nasze wyniki porównywać ze znajomymi i rodziną.

Grę z pomarańczową gąsienicą w roli głównej znajdziecie w Android Market i AppStore (pełna wersja kosztuje $0.99)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button