Cytaty – aplikacja, która może przydać się w każdej sytuacji

W sieci znaleźć można ogromną ilość stron internetowych zawierających bazę najważniejszych cytatów wypowiedzianych przez wybitnych przedstawicieli gatunku ludzkiego. Co jednak, gdy chcemy posłużyć się jakimś aforyzmem, jednak nie jesteśmy w pobliżu żadnego komputera? Odpowiedź jest prosta – uruchamiamy swój telefon z Androidem i wybieramy aplikację „Cytaty”.

Większość z nas przynajmniej kilkakrotnie czuło potrzebę zapoznania się z jakąś cudzą myślą wypowiedzianą na konkretny temat. Niektórzy, na przykład, czytając mądrości Einsteina mobilizują się do nauki, a inni lubią zaglądać do sentencji bardziej wyszukanych, idealnych na romantyczną kolację z ukochaną osobą.

Opisywana w tym wpisie aplikacja to bardzo ciekawa propozycja dla każdego wielbiciela cytatów, niekoniecznie tych miłosnych. Program stworzony przez studio Softical to zbiór najbardziej znanych aforyzmów wypowiedzianych przez najwybitniejsze jednostki, jakie do tej pory żyły na naszej planecie.

Narzędzie umożliwia nam przeglądanie cytatów z wielu kategorii (w sumie jest ich aż 55!) tematycznych, takich jak chociażby: życie, miłość, mądrość, przyjaźń, smutek czy kobiety. Dzięki temu możemy w bardzo szybki sposób znaleźć myśl idealną dla danej chwili.

Co ciekawe, aplikacja „Cytaty” udostępnia opcję losowania sentencji (na wypadek, gdybyśmy nie mieli pomysłu na to, którą kategorię wybrać), a także zapoznawania się ze specjalnie wybranymi Cytatami Dnia.

Poza wymienionymi już funkcjami, program od Softical pozwala nam na zmianę kolorystyki całej aplikacji, co z pewnością jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią monotonnych opraw graficznych. Warto też napisać, że wybrane przez nas cytaty możemy opublikować na Facebooku lub wysłać sms-em, a także zapisać do kategorii Ulubione.

Niektórym do gustu przypadnie na pewno też funkcja pozwalająca na dodawanie własnych maksym, oczywiście niekoniecznie własnego autorstwa (choć i te są mile widziane ;)).

„Cytaty” można pobrać z Android Marketu. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button