Apple zaprezentowało nowego iPada!

Na ten dzień  z niecierpliwością czekali wszyscy fani nowinek technologicznych. W środę, to jest 7 marca, w amerykańskim San Francisco firma Apple zaprezentowało swoje najmłodsze, tabletowe dziecko – iPada 3. Zgodnie z przewidywaniami, trzeci model najbardziej znanego na całym świecie urządzenia przenośnego został wyposażony w wyświetlacz Retina oraz czterordzeniowy procesor A5X. To jednak nie wszystkie nowości związane z najnowszym tabletem amerykańskiej firmy z Cupertino.

Konferencja połączona z prezentacją nowej wersji iPada rozpoczęła się o punktualnie o godzinie 19 polskiego czasu. Całą imprezę poprowadzili Phil Schiller i Tim Cook, którzy po śmierci człowieka-ikony Steve’a Jobsa, przejęli stery w firmie Apple.

Na samym początku zaprezentowano wygląd zewnętrzny nowego tabletu od „jabłuszkowego” giganta z branży technologicznej. Tutaj, w porównaniu z iPadem 2, jest on minimalnie grubszy i cięższy. Nie będzie to jednak znacząca różnica, która mogłaby negatywnie wpłynąć na pracę z urządzeniem.

To, co przede wszystkim powinno zainteresować apple-maniaków, to – rzecz jasna – nie wygląd tabletu, a jego specyfikacja. A ta znacząco różni się od tej z „Dwójki”. Po pierwsze, o czym wspomnieliśmy już we wstępie, nowy iPad został wyposażony w doskonałej jakości wyświetlacz Retina, pozwalający cieszyć się dosłownie każdym detalem wyświetlających na urządzeniu zdjęć czy filmów.

Dodatkowo, najmłodsze dziecko Apple zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor A5X. Tak więc wszystko wskazuje na to, że praca z iPadem 3 będzie naprawdę komfortowa – nawet według najbardziej wymagających użytkowników.

Jeśli chodzi o kamery zastosowane w trzecim modelu najpopularniejszego tabletu świata, to na pewno warto napisać, że jedna z nich będzie pozwalała na nagrywanie filmów w jakości Full HD (1080p), czego niektórym brakowało do tej pory z przenośnych komputerach osobistych wypromowanych przede wszystkim przez Steve’a Jobsa.

Choć wydawać by się mogło, że napisaliśmy już wiele o dopiero co zaprezentowanym sprzęcie Apple’a, w naszym wpisie nie mogło również zabraknąć informacji o tym, że w iPadzie 3 będzie można korzystać z ultra-szybkiego internetu LTE (w Polsce dostępny na razie jedynie w sieci Plus).

Czytelników AppsBlog.pl powinno także zainteresować, że najnowszy tablet amerykańskiej firmy z logo przedstawiającym jabłko będzie pracował nawet 10 godzin, co jest bez wątpienia bardzo dobrym wynikiem, patrząc na urządzenia oferowane przez innych producentów.

Na koniec wpisu, oczywiście, musi pojawić się też informacja o cenie iPada 3. Tak więc: za wersję 16 GB „Trójki” będzie trzeba zapłacić $499, za 32 GB $599, a 64 GB – $699 (wersja z samym Wi-Fi). Jeśli natomiast chodzi o premierę urządzenia w Polsce, to będzie ona miała miejsce już 23 marca 2012 roku, a więc już za nieco ponad dwa tygodnie!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button