Conduit – Nextgen w kieszeni

Miałem ostatnio przyjemność wypróbować kilka mocniejszych gierek na udostępnionym przez przyjaciela tablecie. Conduit jest pozycją, która bardzo dobrze zapadła mi w pamięć, mimo paru niedogodności. Technologia idzie naprzód szybciej, niż się spodziewałem, a ta aplikacja jest tego niezbitym dowodem

The Conduit HD jest dzieckiem studia High Voltage Software Inc., które debiutuje tym doskonałym FPSem na Androidzie. Jest to właściwie konwersja gry na konsolę Wii, która wygrała wiele nagród m.in. na E3 w 2008 roku. Wcielamy się w niej w agenta Secret Service, będącego na tropie tajemniczej organizacji The Trust. Wszystko zaczyna się sypać, gdy rozpoczyna się inwazja obcych na Ziemię- trzeba ją odeprzeć. Gra jest strzelanką z widokiem z pierwszej osoby. Do dyspozycji oddano nam parę broni- pistolet, pistolet maszynowy, karabin, strzelbę, czy też broń obcych oraz dwa rodzaje granatów. Gra ma to, co dobre strzelanki mieć powinny- wybuchy, multum przeciwników, chowanie się za osłonami, czy też wybuchające beczki. Fabuła także nie utyka, mamy wiele retrospekcji podczas rozgrywki, co rozwiewa wiele wątpliwości co do powiązania The Trust z inwazją. W grę wpleciono także elementy logiczno-zręcznościowe- musimy na przykład odnaleźć ukryte znaki, by otworzyć drzwi. Nie będziemy się tu na pewno nudzić.

Technicznie gra wygląda znakomicie- grafika jest miodna, płynna i piękna, miałem wrażenie, że nie gram na tablecie, a jednej ze słabszych konsoli. Pukawki odwzorowano świetnie, miło się z nich strzela. Poziomy prezentują się różnorodnie- od bazy kosmitów, po metro. Przeciwników też jest parę modeli, więc nie walczymy ciągle z armią klonów. Jedynym minusem jest tu sterowanie na tablecie, które okazało się dla mnie niewygodne i trochę za mało intuicyjne, szczególnie sposób, w jaki strzelamy, wolałem przesiaść się na pada. Audio stoi na wysokim poziomie- dźwięki otoczenia, broni, przeciwników, jak i ścieżka muzyczna zostały wykonane świetnie.

Chciałbym podziękować Bartkowi za udostępnienie gry do testu!

Ogólna ocena to 9/10 – gdyby nie sterowanie, to jeden z lepszych FPSów na Androida.
Za darmo są niestety tylko pierwsze dwa poziomy- znajdziecie je w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button