Ciekawostka z AppStore: Mona Lisa w 3D

Centralne Muzeum Sztuk Pięknych w Paryżu, czyli popularny Luwr, jest obecnie najbardziej obleganą tego typu placówką na świecie. Wszystko dlatego, że znajduje się w nim między innymi oryginał obrazu Leonarda da Vinci „Mona Lisa”. Czy jednak musisz jechać aż do Francji, by obejrzeć najsłynniejsze dzieło włoskiego artysty? Okazuje się, że nie, bo wystarczy Ci jedynie iPhone i aplikacja „Mona Lisa 3D”.

Opisywane przez nas narzędzie potraktujcie bardziej jako ciekawostkę, o której postanowiliśmy napisać ze względu na jej oryginalność. Choć, oczywiście, zachęcamy Was do pobrania programu i przetestowania go.

„Mona Lisa 3D” to nic innego jak aplikacja umożliwiająca nam na podziwianie obrazu Leonarda da Vinci w trójwymiarze. Niemożliwe? A jednak, i co ciekawe – nie potrzebujemy do tego żadnego profesjonalnego sprzętu, wystarczy tylko iPhone.

Jak to działa? Uruchamiamy aplikację i kierujemy nasz telefon w kierunku jakiegokolwiek obrazu przedstawiającego Mona Lisę. Oczywiście, nie musi to być oryginał, a jedynie kopia, jakich można znaleźć mnóstwo w różnego rodzaju sklepach. Następnie pozostaje nam już tylko chwilę poczekać i oglądać najpopularniejszą postać świata w pełnym trójwymiarze.

Co ciekawe, program nie wymaga od nas posiadania nawet zwykłych okularów pozwalających na oglądanie w 3D. Używając aplikacji „Mona Lisa 3D” będziecie więc mogli poczuć prawdzie piękno dzisiejszego postępu technicznego i przez długi czas będziecie pytać samych siebie: „Jak to, kurczę możliwe?”.

Na koniec dodajmy, że oprócz trójwymiarowych wersji Mona Lisy (do pobrania z AppStore za 0,79 €) można znaleźć w internecie działające w ten sam sposób narzędzia przedstawiające dzieło „Guernica” Picassa oraz słynne słoneczniki Van Gogha.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button