CallRecorder – nagrywaj swoje rozmowy

Jak wiemy, telefony komórkowe służą do rozmów nie tylko ze znajomymi, lecz także chociażby z klientami biznesowymi bądź sprzedawcami ze sklepu internetowego. Niejeden z naszych Czytelników chciał pewnie nieraz nagrać odbytą rozmowę, by móc ją później wykorzystać, na przykład, jako dowód w konkretnej sprawie. Niestety, telefony najczęściej nie oferują nam możliwości zapisu konwersacji, ale od czego w końcu Android Market i znajdująca się w nim aplikacja „CallRecorder”.

CallRecorder to niezwykle prosty program, dzięki któremu będziecie mogli nagrać każdą rozmowę nie tylko prywatną, lecz również i służbową. Oczywiście w Markecie znaleźć można kilka takich narzędzi, jednak CallRecorder na tle konkurencji wyróżnia przede wszystkim jakość nagrywanych konwersacji, które nie posiadają żadnych niepotrzebnych szumów czy odgłosów otoczenia.

Niestety, z programu korzystać mogą jedynie osoby bardziej zaprzyjaźnione z Androidem, a więc nieco  bardziej zaawansowani użytkownicy smartfonów. Dlaczego? Ponieważ do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje kernela 2WCR ( 2-way call recording), co oznacza, że przed zainstalowaniem tej aplikacji należy telefon zrootować (informuje o tym sam producent).

Jeśli chodzi o najważniejsze funkcje CallRecordera, to bez wątpienia należy wspomnieć o tym, że daje on możliwość nagrywana rozmów w dwóch popularnych formatach – mp3 oraz Wav.

Co ciekawe, aplikacja posiada opcję, po wybraniu której nagrywana jest każda rozmowa odbyta za pomocą naszego smartfona. Możemy więc bez problemu udostępnić komuś telefon i później dowiedzieć się o czym rozmawiał (to jest przykład, raczej nie popieramy tego typu akcji).

Tradycyjna metoda używania CallRecordera wygląda jednak w taki sposób, że po wybraniu naszego rozmówcy w oknie rozmowy pojawia się przycisk „Start Nagrywania”. Widzimy więc, iż program jest niezwykle prosty w użyciu, szkoda tylko, że potrzebuje roota.

Aplikację możecie pobrać z Android Marketu. Cena pełnej wersji wynosi nieco ponad 16 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button