Rozdano Mobile Trends Awards 2011

W ostatnią sobotę w krakowskim hotelu Andel’s rozdano najlepszym polskim aplikacjom mobilnym prestiżowe nagrody Mobile Trends Awards. W plebiscycie organizowanym przez ClickMaster Polska nie zabrakło też wyróżnień dla firm z najlepszymi stronami internetowymi przystosowanymi do pracy na smartfonach.

O nagrody w czternastu kategoriach walczyło około pięćdziesięciu programów i korporacji. W skład kapituły konkursowej wchodzili m.in. przedstawiciel Allegro, redaktor naczelny Dziennika Internautów oraz dyrektor marketingowy telewizji Webshake.tv.

Na początku gali przyznano wyróżnienie dla miasta z najlepszą stroną mobilną. Tutaj zwyciężył Kraków, który pokonał między innymi Szczecin oraz Tychy.

Bardzo ciekawa rywalizacja miała miejsce w kategorii „Najlepszy Mobilny Portal Informacyjny”. O nagrodę walczyły tutaj tak uznane marki jak Onet.pl, Wirtualna Polska, Interia, a także Gazeta.pl. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy portal i to jego przedstawiciel odebrał od organizatora statuetkę.

Mobile Trends Awards przyznano także najlepszemu mobilnemu narzędziu bankowemu. Nie wygrał jednak faworyzowany bank ING czy mBank, lecz Bank Pekao za swój program stworzony przez firmę eLeader.

Z racji tego, że jesteśmy blogiem zajmującym się aplikacjami różnego rodzaju, naszym dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim kategorie dla najlepszych programów edukacyjnych, rozrywkowych, komunikacyjnych oraz podróżniczych.

I tak, w tej pierwszej z nich zwycięzcą ogłoszono program eduKoala, natomiast w kolejnych nagrody odbierali przedstawiciele Norbsoft za tuba.fm, LuckyDevs za aplikację Facebook PhotoSync oraz NaviExpert za swoją nawigację.

Nie należy też zapominać, że w ostatnią sobotę w Krakowie wybrano najlepszą polską mobilną grę ubiegłego roku. O dziwo, w tej kategorii nie zwyciężyło studio 11 bit i jego Anomaly: Warzone Earth, a Infinite Dreams i Jelly Defense.

Pozostałe kategorie i ich zwycięzcy:

Firma z najlepszą stroną mobilną – Reserved

Wykorzystanie marketingu mobilnego – UM Żory (projekt „Przez Żory na Śląsk)

M-commerce – aplikacja SaveUp

Aplikacja mobilna dla firm – MoveApp Developer

Firma wspierająca popularyzację mobilnych technik i technologii – P4 (kampania „Testuj Smartfona”)

Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej – Cyfrowy Polsat (rozwój internetu LTE)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button