Transportoid – rozkład w Twoim telefonie

Żeby sprawdzić rozkład jazdy trzeba wejść na stronę internetową przewoźnika albo iść na przystanek… Po co? Wystarczy ściągnąć aplikację Transportoid i później tylko pobierać aktualizacje rozkładów.

Aplikacja Transportoid obsługuje 51 miast. Po wybraniu i ściągnięciu rozkładów możemy startować. Po pierwsze – ulubione (najczęściej używane) przystanki, linie oraz trasy możemy wrzucić do zakładki „Ulubione”, dzięki czemu nie będziemy musieli za każdym razem wyszukiwać danego autobusu.

Jak to działa, jeśli nie mamy linii/przystanku w ulubionych? Najłatwiej jest wybrać numer linii, następnie kierunek i przy przystankach pokazują nam się godziny następnych odjazdów. Po wybraniu przystanku pojawia nam się rozkład na cały dzień. Aplikacja dostosowuje się do dnia tygodnia, czyli w niedzielę nie pokaże nam rozkładu na dzień roboczy.

Zakładka z przystankami jest najbardziej przyjazna, jeśli z danego przystanku odjeżdża więcej autobusów, które nam pasują, aplikacja pokaże najbliższe połączenia.

Zakładka „trasy” działa… różnie. Nie zawsze wybiera trasy, którymi jeździmy, nie proponuje przesiadek, które zwykle robimy. Bywa z tym różnie, zależy od „trudności trasy”

Od jakiegoś czasu wprowadzono opłatę za pewnie opcje w aplikacji w wysokości 10 złotych na rok. 20% od każdej wpłaty autorzy przekazują na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. W wersji darmowej co jakiś czas wyskakuje opcja wykupienia abonamentu.

Wersja płatna ma dodatkowo: widżety, szybki dostęp do ulubionych połączeń, GPS wyznaczający najbliższe przystanki, prezentację tras na Google Maps oraz grupy przystanków (np. dom, praca).

Aplikację Transportoid można pobrać z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button