Headless – bezgłowy kurczak

Headless to świetny runner, którego akcja toczy się na farmie, a głównym bohaterem jest … bezgłowy kurczak. Osoby, które mają problemy z patrzeniem na krew powinny odpuścić sobie tę wątpliwą dla nich przyjemność. W Headless krew jest wszędzie, a szczególnie na szyi kuraka. My się krwi nie boimy i zdecydowanie polecamy!

Tytułowy ,,bezgłowiec” uciekł z obiadu, na którym miał być daniem pokazowym. Biega jak oszalały po farmie, aby uniknąć śmierci (która dziwnym trafem przez tak długi czas nie nastąpiła). Zadaniem gracza jest sterowanie głównym bohaterem w taki sposób, aby po pierwsze nie skończyła mu się krew, która utrzymuje jego serduszko przy pracy a po drugie omijanie przeszkód, jakie właściciele farmy przygotowali dla swojego ,,podopiecznego”. Podczas biegu będzie nam dane zmagać się z wieloma przeszkodami rodem z gospodarstwa – ogrodzeniami, deskami, tasakami, maszynami rolniczymi i wieloma innymi. Oprawa graficzna aplikacji została osadzona w czarno-białych barwach (z domieszką krwisto-czerwonej farby), przez co produkcja nabiera komiksowego wyglądu.

Zarówno efekty dźwiękowe, jak i wizualne stoją na wysokim poziomie. Nie wiemy do końca, czy gra nadaje się dla dzieci – wydaje nam się, że widok rozlewającej się krwi z szyi kurczaka nie jest najlepszym rozwiązaniem edukacyjnym dla naszych podopiecznych. Z drugiej strony każde dziecko, wychowujące się na wsi miało styczność z kurczakiem, który biega bez głowy w odruchu rdzeniowym. Może uratują nas życiodajne worki z krwią, które w przyszłości zachęcą do honorowego krwiodawstwa? Chyba zbyt dużo gdybamy. Sami zdecydujcie, czy gra nadaje się dla Waszych dzieci.

Pobierz Headless za niecałe 4 złote w Google Play.

Ocena appsblog.pl: 9/10.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button