Gdzie jest moja kupa? – aplikacja MPWiK w Jaworznie

Siedząc w toalecie, człowiek myśli o różnych rzeczach. Zastanawialiście się kiedyś w niej, na przykład, jaką drogę muszą pokonać spuszczane przez Was „ładunki”? Jeżeli tak i do tej pory nie znaleźliście odpowiedzi na to pytanie z pomocą może przyjść Wam program o oryginalnej nazwie „Gdzie jest moja kupa?”, który jest ostatnio bardzo chętnie pobierany z polskiego AppStore.

Tytuł „Gdzie jest moja kupa?” jest niezwykle bezpośredni. Wydawać by się więc mogło, że opisywany w tym wpisie program jest raczej bardziej żartem, aniżeli oficjalną aplikacją jakiegoś przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, iż wspomniana aplikacja została opublikowana na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie. Jakby nie patrzeć, nie jest to mało poważna instytucja.

Narzędzie stworzone przez studio Netizens pozwala swojemu użytkownikowi na śledzenie drogi, jaką przebywają spuszczane w toalecie „ładunki” (tak to zostało nazwane w oficjalnym opisie programu). Namierzając nas, aplikacja jest w stanie pokazać, gdzie obecnie znajduje się tytułowa – przepraszamy za zwrot – kupa oraz ile brakuje jej jeszcze do celu – oczyszczalni ścieków.

Ciekawostką może być fakt, iż w programie możemy sprawdzać historię naszych spuszczeń wody. Do czego mogą przydać się tego typu informacje? Do końca sami tego nie wiemy, macie jakieś pomysły?

Wbrew pozorom, aplikacja „Gdzie jest moja kupa?” posiada też pewne walory edukacyjne. Zamieszczone w niej zostały bowiem dwa filmy animowane, które w prosty sposób wyjaśniają, jak działa kanalizacja oraz dlaczego nie powinno się korzystać z szamb oraz spuszczać ścieków do rzek.

Mimo że niektórzy użytkownicy AppStore zbulwersowali się nazwą opisywanej aplikacji, jest ona ostatnio bardzo chętnie pobierana. Jeżeli mieszkacie w okolicach Jaworzna również – naszym zdaniem – powinniście bliżej przypatrzeć się temu niezwykle oryginalnemu, mobilnemu produktowi.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button