Catcha Mouse! – poluj na myszkę.

30ed6c1c-57fe-4acc-9e12-dacca3e0a417Nawet jeśli w domu nie masz problemów ze szkodnikami, insektami i innymi stworzeniami, możesz urządzić polowanie na ekranie swojego telefonu. Uwaga! Żeby złapać mysz trzeba wykazać się inteligencją.

Catcha Mouse! To bezpłatna gra stworzona przez REALNETWORKS, INC., którzy specjalizują się  tworzeniu gier płatnych aczkolwiek dobrze ocenianych. Tym razem urządzili dla swych fanów darmowe polowanie na małe, szare stworzonko.

Ta logiczna gra, jak sam tytuł wskazuje, polega na złapaniu a raczej uniemożliwieniu myszce przedostania się do swojej dziurki wyjściowej (na planszy jest ich zazwyczaj kilka). Celem gry, jest rozstawienie pułapek na tego szarego gryzonia tak, aby szczelnie i dokładnie zablokować mu drogę ucieczki. Łowca musi wykazać się umiejętnością strategicznego planowania, gdyż nasz ruch i ruch myszy jest naprzemienny : jednak nasza pułapka, jeden krok myszy i tak w ciągu.

Autorzy umożliwili granie wraz z osobą towarzyszącą – możemy stworzyć sobie pojedynek z naszym przyjacielem! Ta funkcja zwie się „gorące krzesło” i polega na tym, że jedna osoba jest łowcą a druga małym uciekinierem. Nieco niepraktyczny przedsięwzięcie kiedy gra się na jednym telefonie ale sam pomysł jak najbardziej dobry.

Do wyboru mamy także trzy poziomy trudności, gdzie każdy z nich zawiera 70 rund. Zabawy i myślenia jest tu więc bardzo dużo, ponieważ nasz gryzoń jest całkiem dobrym taktykiem, często lepszym od nas.

Cała aplikacja jest w języku polskim co niewątpliwie wpływa na jej korzyść. Jest to produkcja starannie wykonana pod względem czytelności i estetyki. Gra prezentuję się naprawdę ładnie, zarówno grafika jak i dźwięki (oprócz szyderczego śmiechu publiczności po naszej porażce) są przyjemne dla użytkownika. Z pewnością jest to niebanalna i wciągająca gra, która wypełni wszystkie chwile nudy i monotonii.

Ogólna ocena : 7/10. 

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button