CamScanner – najlepszy mobilny skaner na smartfony

Osoby uczące się bardzo często skanują dokumenty.  Najczęściej są to różnego rodzaju notatki i sprawdziany. Czasem dla żartu mówi się nawet, że skaner to najlepszy przyjaciel ucznia i studenta i pewnie faktycznie coś w tym jest. Dla tych wszystkich, co często korzystają z urządzenia skanującego przygotowano bardzo ciekawą aplikację „CamScanner”, która zamienia naszego smartfona w kieszonkowy skaner.

„CamScanner” nie należy do aplikacji, które zajmują w telefonie bardzo dużo miejsca. Mimo wszystko jest jednak narzędziem, które wiele osób szybko docenia i nie wyobraża sobie dalszej pracy bez niego.

Sam sposób działania programu jest w miarę prosty. Wygląda to mniej więcej tak: robimy zdjęcie jakiemuś dokumentowi (notatki, wnioski, podania), a następnie w „CamScanner” zmieniamy je na plik pdf i gotowe.

W sumie na wykonanie skanu istnieją dwa sposoby. Pierwszy polega na wykonaniu zdjęcia z poziomu programu, a następnie pracy z pdf-em, drugi jest natomiast o wiele wygodniejszy i wymaga od nas jedynie wybrania z galerii zdjęcia, z którego chcemy stworzyć dokument.

Bardzo ciekawą funkcją „CamScanner” jest też opcja przycinania. Dzięki niej możemy ze zrobionego przez nas zdjęcia usunąć wszystkie nieinteresujące nas fragmenty, a zostawić jedynie te najistotniejsze.

Do zalet aplikacji bez wątpienia zaliczyć trzeba również możliwość automatycznej korekty wykonanego przez nas zdjęcia. Program sam poprawia kontrast i jasność zdjęcia, co wpływa na jakość stworzonego później pdf-a.

Na koniec dodajmy, że „CamScanner” posiada funkcję wysyłania dokumentów, na przykład, drogą e-mailową. Jest to bardzo praktyczna opcja dla tych, co stworzony dokument chcą szybko wysłać do znajomego ze szkoły bądź pracy.

CamScanner dostępny jest w Android Markecie i AppStore. Obecnie możliwe jest pobranie wersji bezpłatnej oraz w pełni licencjonowanej.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button